Co warto wiedzieć wybierając się do SPA?


Zabiegi w SPA kojarzone są z przyjemnością i relaksem zarówno dla ciała, jak i ducha. Jednak zdarza się, że pierwsza wizyta w takim ośrodku może okazać się bardzo stresująca i krępująca, szczególnie jeśli nie zna się podstawowych zasad obowiązujących w gabinetach. Jak więc odpowiednio przygotować się do pobytu w SPA, aby był bezstresowy i przyjemny?

salon-spa

Zanim wybierzesz się do SPA

Zabiegi w SPA rezerwuj z odpowiednim wyprzedzeniem, nie na ostatnią chwilę. Zapoznaj się z ofertą salonu, dowiedz się, czy można płacić kartą, czy wyłącznie gotówką. Upewnij się, czy możesz poddać się zabiegom, jeśli masz miesiączkę, kontuzję lub jesteś w ciąży. Jeżeli chcesz zrezygnować z wizyty, pamiętaj, aby odwołać rezerwację. Nie spóźnij się, najlepiej przyjdź około 15-20 minut przed zabiegiem, dzięki czemu w spokoju przygotujesz się i zrelaksujesz przed masażem, terapią lub kąpielą.

Co zabrać ze sobą do SPA?

Praktycznie w każdym ośrodku dostaniesz żel pod prysznic, mydło, szampon, a także jednorazową bieliznę, kapcie, szlafrok i ręcznik. Zabierz ze sobą tylko te kosmetyki, które używasz na co dzień, np. krem i tonik do twarzy, kosmetyki do makijażu. Pamiętaj o kostiumie kąpielowym, klapkach na basen oraz akcesoriach, których będziesz potrzebować w strefach SPA (na basenie, w saunie lub jacuzzi). Jeśli nie masz pewności, co dostaniesz na miejscu, koniecznie skontaktuj się z ośrodkiem SPA lub przeczytaj o tym w regulaminie. Nie zabieraj ze sobą wartościowych przedmiotów (biżuterii, perfum, telefonu, ważnych dokumentów). Najlepiej zostaw je w depozycie na recepcji.

Podczas zabiegów w SPA

Nie korzystaj z zabiegów po spożyciu ciężkich posiłków lub alkoholu. Zjedz lekkie danie, najpóźniej godzinę przed planowanym zabiegiem. Pamiętaj o punktualności, ponieważ prawdopodobnie będziesz potrzebować czasu na wypełnienie kwestionariusza, bądź na wstępne badanie lekarskie, jak jest w przypadku zabiegów w  Grand Laola SPA w Pobierowie. W czasie wizyty w ośrodku SPA, koniecznie pamiętaj o:

  • wycisz telefon i nie rozmawiaj głośno;
  • w strefie SPA używaj szlafroka i klapek;
  • z basenu i jacuzzi korzystaj w stroju kąpielowym;
  • weź prysznic przed i po wizycie na basenie lub jacuzzi;
  • będąc w saunie rozłóż swój ręcznik na ławeczce;
  • jeśli chcesz, aby zabieg był wykonywany przez osobę tej samej płci, zgłoś to podczas rezerwacji;
  • nie wykonuj depilacji przynajmniej dobę przed planowanym zabiegiem;
  • w przypadku zbyt silnego masażu lub innego dyskomfortu nie wahaj się poinformować o tym pracownika SPA.
śr. ocena 5 / głosów 5