Znaczenie kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej


Jedną z substancji chętnie wykorzystywaną w medycynie estetycznej jest kwas hialuronowy. Jest w pełni bezpieczny, ponieważ ludzki organizm naturalnie go produkuje. Jego największe stężenie występuje w skórze człowieka, w mazi stawowej oraz w ciele szklistym naszych oczu. W jaki sposób wobec tego kwas hialuronowy jest wykorzystywany podczas przeprowadzania zabiegów?

W jaki sposób działa kwas hialuronowy?

Działanie kwasu hialuronowego polega na łączeniu włókien kolagenowych, jak również wiązaniu cząsteczek wody. Dzięki temu mamy jędrną, pełną życia skórę. Jest odżywiona i nawilżona. Kwas hialuronowy nie tylko dodaje cerze blasku, ale też łagodzi wszelkie stany zapalne. Jego zawartość w skórze maleje z wiekiem. Kiedy powinniśmy umówić się na wizytę w gabinecie medycyny estetycznej? Kwas hialuronowy zaczynamy tracić około 25 roku życia. Jego znaczny ubytek następuje także przy silnym odchudzaniu

– wówczas zauważamy, że zmarszczki się pogłębiają i zdecydowanie wymagają podjęcia natychmiastowych kroków. Chcemy mieć szczupłą figurę, ale nie za cenę twarzy, która z utratą wagi może stracić swój świeży, młody wygląd – komentuje nasz ekspert z Prywatnego Gabinetu Chirurgii Plastycznej.

Zabiegi estetyczne z wykorzystaniem kwasu hialuronowego

Gabinety medycyny estetycznej wykorzystujące kwas hialuronowy stosują go w przeprowadzaniu różnego rodzaju zabiegów, przede wszystkim wpływających na naszą urodę. Efektywnie wypełnia zmarszczki, może podnieść owal twarzy, a także zrewitalizować cerę. Kwasem hialuronowym możemy też poprawić wygląd naszej szyi i dekoltu, a nawet przeprowadzić korektę nosa. Decydując się na zabieg, mamy możliwość powiększenia ust i uzyskania wielu innych, pozytywnych efektów, z jakimi zapozna nas prowadzący naszą osobę specjalista.

Pamiętajmy, aby wybierać sprawdzone gabinety, zatrudniające wykwalifikowanych lekarzy. Tylko potwierdzone umiejętności są gwarancją prawidłowego przeprowadzenia zabiegów, wolnych od komplikacji.

Czy efekty zabiegów są długotrwałe?

Jeśli chcemy wykonać zabieg z użyciem kwasu hialuronowego, musimy mieć świadomość, że jego efekty nie będą długotrwałe. Zależnie od tego, w jakim miejscu zostanie podany, otrzyma się przez okres od 6 do 12 miesięcy. Rozkłada się w naturalny sposób, nie powodując żadnych efektów ubocznych. Po jego podaniu można spodziewać się lekkiego obrzęku, który powinien ustąpić w ciągu 2 dni. Pamiętajmy, aby przez dwa tygodnie po przeprowadzeniu zabiegu nie opalać się i nie korzystać z sauny oraz pić większe ilości wody. Woda pozwala uzyskać jeszcze lepsze efekty zastosowania kwasu hialuronowego.

śr. ocena 5 / głosów 3