Zastosowanie lasera frakcyjnego w medycynie estetycznej


Medycyna estetyczna wykorzystuje wiele specjalistycznych narzędzi. Obecnie jednymi z podstawowych są lasery. Ich zastosowanie jest szczególnie istotne w tym obszarze, ponieważ pomaga osiągnąć efekty naprawdę szybko. Popularnością w ostatnich latach cieszy się laser frakcyjny. Sprawdź, czym dokładnie jest takie wyposażenie, jakie ma zastosowanie, kiedy przynosi oczekiwane rezultaty i czy każdy może z niego korzystać.

Laser frakcyjny

Czym dokładnie jest laser frakcyjny stosowany w medycynie estetycznej?

Laser frakcyjny wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie standardowe metody medycyny estetycznej, nie przyniosłyby widocznego rezultat – do poprawy wyglądu skóry. Używa się go zarówno w medycynie estetycznej, jak i w kosmetologii. Działa na zasadzie punktowej, docierając od głębokich warstw skóry właściwej w celu jej pobudzenia.

– Laser frakcyjny w rękach profesjonalisty powoduje niewielkie mikrourazy skóry, mające na celu pobudzenie jej głębokich warstw, co przekłada się na rozpoczęcie naturalnego procesu regeneracyjnego. Efektem zabiegu na głębokich warstwach skóry jest obkurczenie rozciągniętych włókien kolagenowych, co wpływa na poprawę napięcia skóry. Wykonanie zabiegu frakcyjnego w gabinecie medycyny estetycznej pozwala na przywrócenie właściwej jędrności oraz zdrowego wyglądu skóry, a dodatkowo jest bezpieczne – zauważa ekspert z Salonu kosmetycznego Casolla.

W jakich sytuacjach wykorzystuje się laser frakcyjny?

Głównym powodem zastosowania lasera frakcyjnego jest poprawa wyglądu skóry pacjenta. Bardzo dobrze sprawdza się między innymi w:

  • usuwaniu płytkich zmarszczek,
  • wyrównywaniu skóry,
  • niwelowaniu widoczności rozstępów.

Laser, wnikając w głębokie warstwy skóry, pobudza włókna do ponownej pracy. Tym samym wznawia proces regeneracji. Powstaje wówczas efekt gładkiej oraz wypoczętej skóry, a pierwsze efekty widoczne są tak naprawdę tuż po wykonaniu zabiegu.

Laser frakcyjny to także skuteczne narzędzie w walce z uciążliwym trądzikiem. Sprawdza się również w likwidowaniu pozostałości, jakie ten zostawił na skórze. Trądzik młodzieńczy jest bardzo dużym problemem nastolatków. Nawet po jego wyleczeniu na powierzchni skóry mogą pozostawać blizny oraz przebarwienia, które często zmniejszają poczucie własnej wartości. Wykonanie zaledwie kilku serii zabiegów z laserem frakcyjnym daje niezwykle zadowalające efekty. Skóra jest zagojona i znikają z niej uciążliwe przebarwienia.

Wykorzystanie lasera frakcyjnego jest także skuteczne w przypadku usuwania naczynek. Mocno widoczne naczynka – w szczególności na twarzy – często stanowią problem dla ich posiadaczy, któremu towarzyszy spory dyskomfort. Zamykanie takich naczynek z użyciem lasera jest najszybszym sposobem na uzyskanie szybkich wyników leczenia. Wśród innych usług z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii, bardzo często laserem wykonuje się również zamykanie rozszerzonych porów.

Korzystanie z zabiegów z laserem frakcyjnym jest całkowite bezpieczne dla osób, które się na nie decydują, pod warunkiem, że są one wykonywane przez profesjonalny zakład kosmetyki estetycznej. Tylko wtedy można mieć pewność opieki doświadczonego specjalisty i wysokiej jakości wykonywanych usług zgodnie z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa.

śr. ocena 0 / głosów 0