Zastosowanie kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej


Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w organizmie ludzkim. W największym stężeniu obecna jest ona w naszej skórze. Wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego ulega jednak stopniowemu zmniejszeniu, co skutkuje pojawieniem się zmarszczek oraz pogorszeniem się wyglądu skóry. Kwas hialuronowy może być jednak uzupełniany poprzez zabiegi medycyny estetycznej.

zabieg-kwas-hialuronowy

Kwas hialuronowy i jego rola w naszym organizmie

Kwas hialuronowy to związek, który jest bardzo ważnym składnikiem naszej skóry. Stanowi on formę wypełnienia przestrzeni pomiędzy komórkami oraz wykazuje zdolność do wiązania wody. Praktycznie połowa jego wszystkich zasobów znajduje się w skórze właściwej, co w połączeniu z jego zdolnością do wiązania cząsteczek wody, odpowiada za odpowiedni poziom nawilżenia naszej skóry. Warto jednak wiedzieć, że codziennie ok. 30% naturalnego kwasu hialuronowego znajdującego się w naszej skórze ulega samoczynnemu rozpadowi, a tendencja ta zwiększa się wraz z wiekiem.

Młoda skóra posiada jednak zdolność produkcji świeżych komórek, starsza natomiast produkuje ich coraz mniej. W efekcie nasza skóra wraz z wiekiem zdecydowanie szybciej się przesusza, staje się mniej jędrna oraz wiotczeje. Pojawiają się na niej także zmarszczki, które wraz z upływem czasu coraz bardziej się pogłębiają. Właśnie z tego powodu wiele osób, chcąc na dłużej zachować młody wygląd oraz ładną skórę, decyduje się na uzupełnienie kwasu hialuronowego zastrzykami. Można tego dokonać w klinikach medycyny estetycznej takich jak Klinika Chęciński.

Zabiegi medycyny estetycznej z kwasem hialuronowym

Większość oferowanych obecnie zabiegów medycyny estetycznej polega na wstrzyknięciu w skórę określonej dawki naturalnego kwasu hialuronowego. Dzięki jego uzupełnieniu możliwe jest bowiem wygładzenie istniejących zmarszczek, modelowanie kształtu twarzy oraz przywrócenie jej właściwych proporcji. Kwas hialuronowy stosowany jest m.in. do modelowania kształtu nosa, powiększania ust, zmniejszenia opadania powiek oraz wypełniania zmarszczek w okolicach ust. Doskonale sprawdza się także do poprawienia wyglądu naszej szyi, dekoltu, a nawet dłoni.

Decydując się na tego typu zabiegi, warto jednak wiedzieć, że aby efekt był trwały, należy je powtarzać co około pół roku. Kwas hialuronowy z czasem się bowiem wchłania, konieczne jest więc uzupełnienie jego dawki. Osoby, które chcą na dłużej cieszyć się znakomitymi efektami zabiegów z zastosowaniem kwasu hialuronowego, powinny także unikać zbytniego nagrzewania skóry, gdyż ciepło sprzyja szybszemu wchłanianiu się kwasu. Po zabiegach z jego użyciem przez około dwa tygodnie należy wstrzymać się więc z opalaniem oraz nie korzystać z solarium i z sauny.

śr. ocena 5 / głosów 5