Zastosowanie kwasu hialuronowego


Kwas hialuronowy to współczesny eliksir młodości. W medycynie estetycznej to prawdziwy must have – powiększa usta, nawilża i ujędrnia ciało, modeluje, a nawet likwiduje zmarszczki. Nie każdy też wie, że od lat jest stosowany w medycynie – w walce z chorobami stawów i wątroby. Często porównywany do gąbki, ze względu na swoją właściwość przechowywania wody, jest w pełni bezpieczny. Gdzie więc dokładnie znajduje zastosowanie kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy – jakie ma cenne właściwości?

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w organizmie każdego człowieka. Przede wszystkim znajduje się w skórze, ciele szklistym oka i mazi stawowej. Jest również elementem płynów ustrojowych, a nawet ścian naczyń krwionośnych. Niestety, z wiekiem zaczyna go ubywać, co przekłada się na widoczne starzenie – w tym powstawanie zmarszczek i wiotczenie skóry. Proces ten szczególnie się nasila po 40 roku życia. Z tego względu kwas hialuronowy wiedzie prym w medycynie estetycznej – i przynosi efekty zapierające dech w piersiach.

Jako że ma niesamowite zdolności do wiązania wody, chroni przed wpływem wolnych rodników i spowalnia proces starzenia, jest chętnie stosowany na większość partii ciała. Kwas hialuronowy jest bezpieczny i skutecznie poprawia koloryt skóry. Pełni rolę znakomitego wypełniacza, ponadto stymuluje fibroblasty potrzebne do produkcji elastyny i kolagenu. Z powodzeniem można go używać w przypadku każdej cery – nie tylko suchej.

Co istotne, kwas hialuronowy uelastycznia i ujędrnia skórę, odmładza ją i regeneruje. Z tego względu odnajduje zastosowanie w wielu zabiegach.

Jakie są zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego?

Kwas hialuronowy przede wszystkim jest stosowany do powiększania ust, usuwania zmarszczek i korekty niechirurgicznej nosa. W tym pierwszym przypadku substancja przywraca jędrność już po pierwszym zabiegu. Ponadto kwas spłyca zmarszczki wokół warg, poprawia ich koloryt, niweluje asymetrię ust i opadnięte kąciki.

Korekta kości policzkowych i podbródka także jest możliwa z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Nierzadko bywa również stosowany przez profesjonalistów do spłycenia blizn – także pooperacyjnych lub do wypełniania ubytków w skórze – mówi specjalistka z firmy Art&Derm. Ponadto przeciwdziała zapadaniu policzków, dzięki czemu wyglądają na pełniejsze i zdecydowanie bardziej atrakcyjne.

Kwas hialuronowy wprowadza się zazwyczaj miejscowo za pomocą bardzo drobnych igieł. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, nieinwazyjny, bezpieczny i niezwykle skuteczny. W dodatku nie wymaga czasochłonnego okresu rekonwalescencji. Każdy więc może wybrać najlepszy zabieg, na konkretną partię ciała.

śr. ocena 0 / głosów 0