Wybielanie zębów – jaką metodę wybrać?


Piękny i śnieżnobiały uśmiech jest marzeniem większości z nas. Niestety pojawiające się na skutek spożywania pokarmów, silnie barwiących płynów czy palenia papierosów odbarwienia nie są wcale tak łatwe do usunięcia za pomocą zwykłej pasty do zębów i szczoteczki. Co można zatem zrobić, aby poprawić wygląd swoich zębów? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Wybielania zębów w domu czy w gabinecie stomatologicznym?

Pacjenci wybierając metodę wybielania zębów mają do wyboru dwie możliwości: próbę wybielenia swoich zębów przy użyciu ogólnie dostępnych w aptekach i supermarketach past, lakierów czy pasków wybielających lub zgłoszenie się do gabinetu stomatologicznego w celu wykonania profesjonalnego zabiegu. Która z tych opcji jest lepsza i daje lepsze rezultaty?

Jak tłumaczy nasz rozmówca, stomatolog z Kliniki Stomatologicznej Ars Dentana w Gdyni: Samodzielne wybielania zębów z użyciem ogólnie dostępnych preparatów wybielających nigdy nie będzie tak samo skuteczne jak wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym. Preparaty które możemy kupić w sklepie, pomimo iż zawierają w swoim składzie silnie wybielający nadtlenek wodoru nie dają jednak możliwości łatwego dotarcia do wszystkich szczelin zębowych przez co nie pozwalają na osiągnięcie równomiernej bieli. Z tego względu znacznie lepszym rozwiązaniem jest poddanie się zabiegowi w klinice stomatologicznej. W naszych gabinetach swoim klientom oferujemy zarówno możliwość szybkiego wybielenia zębów bezpośrednio w gabinecie, jak i z użyciem specjalnych nakładek, samodzielnie w domu. W obu przypadkach stosujemy nowoczesne preparaty linii Opalescence.

Wybielanie w gabinecie – Opalescence X-Boost

Najczęściej wybieraną metodą wybielania zębów jest metoda pozwalająca na skuteczne wybielenie już w trakcie jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Do wykonania tego zabiegu wykorzystuje się preparat Opalescence X-Boost, którego substancją aktywną jest 40% nadtlenek wodoru. Zęby pacjenta są pokrywane preparatem, na który nanosi się jeszcze całkowicie bezpieczny aktywator chemiczny, który sprawia, że preparatu nie trzeba dodatkowo naświetlać. Metoda ta jest całkowicie bezpieczna i pozwala na osiągnięcie bardzo dobrych rezultatów w trakcie jednej wizyty. Dodatkowym atutem tego zabiegu jest to, że nie uszkadza szkliwa.

Metoda nakładkowa – Opalescence

Druga metoda polega na samodzielnym stosowaniu w domu nakładki z umieszczonym żelem wybielającym. Pacjent w trakcie wizyty u stomatologa ma wykonany odcisk zębów, na podstawie którego wykonywana jest dla niego indywidualna nakładka. Stomatolog dobiera także dla niego odpowiedni preparat wybielający Opalescence, który występuje w trzech smakach, miętowym, melonowym lub bezsmakowym. Wybielanie zębów przy użyciu tej metody trwa dłużej, jednak daje równie fantastyczne rezultaty. Cały proces trwa co najmniej kilka dni. Pacjent może stosować nakładkę z preparatem w nocy lub przez kilka godzin w ciągu dnia. Specjalna formuła preparatu zapobiega występowaniu nadwrażliwości zębów oraz uszkodzeniu szkliwa. Dodatkowo, preparat dzięki zawartości fluoru ma także działanie przeciwpróchnicze i sprzyja odbudowie szkliwa.

Niezależnie od wybranej metody, profesjonalne zabiegi wybielania zębów zawsze będą dawały znacznie lepsze rezultaty niż stosowanie ogólnie dostępnych preparatów.

śr. ocena 4.4 / głosów 9