Wskazania do mezoterapii igłowej i efekty kuracji


Zdrowa, zadbana cera to marzenie każdej kobiety. Niestety, wraz z wiekiem skóra traci swój młody wygląd i jędrność – jest to wynikiem naturalnego spowolnienia procesów regeneracyjnych oraz produkcji ważnych dla zdrowia tkanki substancji, takich jak kwas hialuronowy. Zwykłe kosmetyki oraz leki nie zawsze okazują się skutecznym sposobem radzenia sobie ze starzeniem skóry – rozwiązaniem będzie popularny w medycynie estetycznej zabieg mezoterapii igłowej.

mezoterapia iglowa

Czym jest mezoterapia igłowa i jakie są jej efekty?

Mezoterapia igłowa to niechirurgiczny zabieg polegający na wstrzyknięciu w danych fragment skóry różnorodnych substancji, które – w zależności od indywidualnych potrzeb pacjentki – odżywiają cerę, nawilżają ją lub wspomagają jej regenerację. Zabieg wykonywany jest przy pomocy strzykawki, pistoletu igłowego lub tak zwanego rollera, czyli dysku z igłami zamontowanymi na rolce. Obszar skóry, na którym przeprowadzany jest zabieg, nakłuwany jest punkt po punkcie na głębokość od 0,5 do 4 milimetrów. Nakłuwanie nie tylko umożliwia wprowadzenie do tkanek substancji leczniczych, ale również samo w sobie pobudza skórę do produkcji fibroblastów. Preparaty wykorzystywane do mezoterapii różnią się między sobą składem, każdy z nich ma inne zastosowanie. Głównym składnikiem jest kwas hialuronowy, który jest naturalnie wytwarzany przez skórę – jego zadaniem jest wiązanie w skórze cząsteczek wody, co wpływa pozytywnie na jej jędrność i sprężystość. Pierwsze efekty mezoterapii igłowej widoczne są już po pierwszym zabiegu, chociaż na ogół dla otrzymania optymalnych rezultatów zaleca się przeprowadzanie serii ok. 4 zabiegów w odstępach 2-3 tygodni.

Wskazania do zabiegu mezoterapii igłowej

Mezoterapia może byś stosowana w przez pacjentki, które myślą o:

  • Poprawie wyglądu skóry i jej odmłodzeniu
  • Redukcji zmarszczek, przebarwień, cellulitu, rozstępów i blizn
  • Poprawieniu owalu twarzy
  • Miejscowym usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej

Zabieg dostępny jest bardzo popularny i wykonywany przez większość klinik medycyny estetycznej. Znajdziemy go również w ofercie Dolnośląskiego Centrum Chiroplastica.

śr. ocena 5 / głosów 4