Wampirzy lifting. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym w medycynie estetycznej


Osocze bogatopłytkowe to preparat uzyskiwany z krwi pacjenta, który działa stymulująco na komórki skóry. Jest to naturalny sposób skłaniający organizm do autoregeneracji, a tym samym, rozpoczynający odnowę biologiczną skóry. Głównym celem wampirzego liftingu jest pozbycie się zmarszczek, ale może on również zahamować łysienie, poprawić gęstość włosów czy zredukować blizny. Co warto wiedzieć o mezoterapii osoczem bogatopłytkowym?

Co to jest wampirzy lifting?

Zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym to nic innego jak potocznie nazywany w medycynie estetycznej „wampirzy lifting”. Na tle innych zabiegów wyróżnia go naturalne działanie, które polega na wykorzystaniu osocza pozyskiwanego z krwi pacjenta. Płytki krwi to źródło substancji, które nie tylko stymulują naprawę tkanek, ale także pobudzają produkcję kolagenu. W głównej mierze w osoczu znajdują się peptydy stymulujące komórki uczestniczące w odnowie biologicznej skóry.  Z racji tego, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym to jedna z najchętniej wybieranych metod medycyny estetycznej, która ma na celu poprawę elastyczność skóry, jak i usunięcie oznak starzenia się. Co więcej, wampirzy lifting stanowi bezpieczną alternatywę do zabiegów odmładzających, które wiążą się z ryzykiem reakcji alergicznej lub nietolerancji.

Kto może wykonać zabieg?

Najczęściej decydują się na niego osoby, które chcą pozbyć się zmarszczek z okolic twarzy, dekoltu, ale także szyi lub dłoni. Co więcej, skóra może być mało elastyczna, sucha lub z przebarwieniami. Mezoterapia igłowa między innymi zredukuje blizny po zabiegach i potrądzikowe, jak i poprawi koloryt skóry. Ponadto, wampirzy lifting świetnie sprawdzi się wśród osób z problemami łysienia i tymi, które chcą poprawić gęstość i jakość swoich włosów. Ostrzykiwanie skóry osoczem może także przyspieszyć procesy gojenia się po zabiegach medycyny estetycznej lub chirurgii, jednocześnie wpływając na możliwość uzyskania lepszego efektu. Mezoterapia to również możliwość dla alergików, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą poddać się innym zabiegom niwelującym oznaki starzenia się.

Jak przebiega mezoterapia osoczem bogatopłytkowym?

Przede wszystkim pierwszym krokiem jest przeprowadzenie diagnozy i dokładnego wywiadu medycznego przez lekarza. Tak, aby wykryć możliwe przeciwskazania do wykonania zabiegu. Co więcej, lekarz przedstawia pacjentowi, jak będzie wyglądał dokładny przebieg mezoterapii osoczem. Za pomocą strzykawki pobieramy krew pacjenta, która następnie trafia do specjalnej wirówki horyzontalnej. W niej następuje oddzielanie osocza od czerwonych krwinek, a następnie do preparatu dodajemy chlorek wapnia lub trombinę. Ich zadaniem jest stymulacja produkcji cytokin, czyli białek odpowiadających za wzrost komórek. – jak wyjaśnia lekarz Ewa Kondracka z Golden Clinic w Katowicach. Tak przygotowany preparat zostaje wprowadzony pod skórę pacjenta za pomocą strzykawki. Osocze powoduje stymulowanie włókien kolagenowych oraz napływ komórek macierzystych, czyli procesów bardzo istotnych dla odmłodzenia skóry. Metoda mezoterapii jest bezpieczna z racji tego, że osocze pochodzi z krwi pacjenta. W wyniku tego jest to materiał biologicznie obojętny, a tym samym nie niesie za sobą reakcji alergicznych, ani niebezpiecznych powikłań. Cała wizyta trwa około godziny, a zabieg wykonywany jest przy użyciu znieczulenia miejscowego.

Efekty po wampirzym liftingu

Pierwsze efekty zazwyczaj widać już po kilku dniach, jednak tak naprawdę należy poczekać około 3 miesięcy na pożądany rezultat. W tym czasie komórki zaczynają produkować więcej kolagenu, czyli składnika odpowiedzialnego za elastyczność skóry. Dzięki mezoterapii igłowej osoczem bogatopłytkowym zachodzi wyraźna rewitalizacja skóry, a co za tym idzie, wygładzenie zmarszczek i fałd. Jeśli zabieg został wykonany prawidłowo i bezpiecznie, skóra jest odmłodzona, elastyczna i napięta. Co więcej, wampirzy lifting skutecznie redukuje blizny pooperacyjne, jak i potrądzikowe, skóra jest lepiej ukrwiona, a jej koloryt ulega znacznej poprawie. W przypadku stosowania osocza w sytuacji łysienia, cebulki pacjenta zostają odżywione, a tym samym stymulowany jest porost nowych włosów.

Zalecenia po zabiegu mezoterapii

Podobnie, jak w sytuacji wykonywania innych zabiegów, po mezoterapii mogą pojawiać się delikatne siniaki, niewielka opuchlizna czy ból. Objawy te pojawiają się jednak bardzo rzadko i najczęściej ustępują w ciągu kilku dni. Po wampirzym liftingu nie trzeba rezygnować z żadnych codziennych aktywności, ponieważ nie jest konieczny okres rekonwalescencji. Specjaliści zazwyczaj zalecają, aby przez pewien czas unikać sauny, solarium i basenu. Do momentu zagojenia się ran należy również unikać narażenia na promienie słoneczne. W ciągu doby od wykonania mezoterapii nie należy nakładać makijażu ani kosmetyków w miejsce ostrzykiwania. Ponadto, bardzo ważne jest zadbanie o odpowiednią higienę, z racji czego zalecana jest częstsza wymiana ręczników oraz pościeli.

śr. ocena 0 / głosów 0