W jakich sytuacjach warto poddać się mezoterapii?


Każda kobieta marzy o zdrowej i gładkiej cerze. Z upływem lat coraz trudniej jednak utrzymać skórę w dobrej kondycji – dzieje się tak, ponieważ wraz z wiekiem procesy regeneracyjne zachodzące w tkankach spowalniają, zmniejsza się produkcja naturalnych substancji, takich jak kwas hialuronowy, który sprawia, że skóra pozostaje gładka i sprężysta. Powszechnie dostępne leki stają się coraz mniej skuteczną metodą starzenia się skóry – alternatywnym rozwiązaniem są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Jednym z nich jest mezoterapia.

Na czym polega mezoterapia?

– Mezoterapia to zabieg polegający na wprowadzeniu w danych fragment tkanki skórnej odpowiednio dobranych substancji, które odżywiają cerę, nawilżają ją oraz wspomagają naturalne procesy regeneracyjne – wyjaśnia specjalistka kliniki Uram-MedGłównym składnikiem wstrzykiwanych mieszanki jest wspominany na wstępie kwas hialuronowy, a ponadto witaminy, kwas glikolowy, retinol, antyoksydanty, krzemionka organiczna i wiele innych. Składniki dobierane są do indywidualnych potrzeb pacjentki.

Jak wygląda zabieg?

Wyróżniamy cztery podstawowe typy mezoterapii. Każdy z nich wyróżnia się tym, w jaki sposób substancje odżywcze wprowadzane są w głąb skóry. Typy te to:

  • Mezoterapia igłowa – najprostsza metoda, polegająca na wstrzyknięciu substancji za pomocą strzykawki,, pistoletu igłowego, bądź tzw. rollera, czyli rolce z igłami. Skóra nakłuwana jest do głębokości od 0,5 do 4 mm.
  • Mezoterapia bezigłowa – do wprowadzania substancji wykorzystuje się urządzenia generujące prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości, co zwiększa przepuszczalność błony komórkowej i poprawia wchłanianie preparatu.
  • Sonoforeza – substancje wprowadzane są z użyciem ultradźwięków, zasada działania jest podobna do mezoterapii bezigłowej
  • Jonoforeza – podobnie jak w mezoterapii bezigłowej stosuje się prąd elektryczny, różnicę stanowi odmienny mechanizm transportu cząsteczek.

Wszystkie wymienione zabiegi są zabiegami niechirurgicznymi, zatem nie wymagają późniejszej rekonwalescencji, zaś pierwsze efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu.

Dla kogo przeznaczona jest mezoterapia?

Mezoterapia to zabieg skierowany przede wszystkim dla tych pacjentek, które są niezadowolone z wyglądu swojej skóry, pragnące przywrócić jej młodzieńczy wygląd. Doskonale spisze się jako metoda redukowania zmarszczek (może być również stosowana profilaktycznie), przebarwień, rozstępów, blizn oraz cellulitu. Sprawdzi się również w poprawianiu owalu twarzy u pań, których skóra w wyniku starzenia stała się zwiotczała, oraz miejscowym usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Mezoterapia może mieć również zastosowanie terapeutyczne – wstrzykiwane przy jej pomocy substancje przydatne są w leczeniu urazów sportowych bądź nerwobólów.

śr. ocena 5 / głosów 1