Stomatologia estetyczna – jakich kwestii dotyczy?


Jedną z dziedzin stomatologii jest stomatologia estetyczna. Pomaga ona pozbyć się różnych defektów kosmetycznych w obrębie uzębienia i zyskać idealny uśmiech, o którym zawsze marzyliśmy. Stomatologia estetyczna nie ma na celu leczenia schorzeń uzębienia, ale jedynie poprawę estetyki uśmiechu, więc przed skorzystaniem z zabiegów z tej dziedziny stomatologii konieczne jest wyleczenie zębów i innych schorzeń jamy ustnej.

stomatologia estetyczna

Co to jest stomatologia estetyczna?

Każdy marzy o pięknym uśmiechu, choć nie zawsze idealnie zdrowe zęby pozwalają cieszyć się atrakcyjnym wyglądem. Tutaj z pomocą przychodzi stomatologia estetyczna, która zajmuje się poprawą wyglądu zębów i twarzy. Z zabiegów, które wchodzą w zakres stomatologii estetycznej, możemy skorzystać w niemal każdym gabinecie stomatologicznym. Są one dostępne dla większości pacjentów i pozwalają szybko oraz bez bólu pozbyć się defektów kosmetycznych w obrębie uzębienia. Do zabiegów stomatologii estetycznej zaliczamy m.in. profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym. Zabiegi wybielające w gabinecie stomatologicznym są nie tylko skutecznym sposobem poprawy wyglądu uzębienia, ale także pozwalają uniknąć osłabienia szkliwa i podrażnień dziąseł, na które narażamy się, stosując niektóre domowe metody usuwania przebarwień i osadów nazębnych.

Stomatologia estetyczna pomaga uzyskać atrakcyjny uśmiech. Dzięki niej możemy zredukować wiele częstych defektów kosmetycznych, które wpływają na naszą samoocenę i stają się przyczyną kompleksów. Zabiegi stomatologii estetycznej wykonuje się po wyleczeniu ubytków próchniczych i schorzeń dziąseł – wyjaśnia ekspert z Przychodni stomatologicznej DENTAL z Lublina.

Jakie są popularne zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej?

Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej stają się coraz bardziej popularne i powszechnie dostępne. Należą do nich różne metody usuwania kamienia nazębnego, który jest jedną z głównych przyczyn rozwoju próchnicy oraz schorzeń dziąseł i przyzębia, zabiegi mające a celu usuwanie przebarwień oraz wybielanie zębów, a także zabiegi z zastosowaniem licówek porcelanowych. Do często stosowanych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej należą:

  • wybielanie zębów z użyciem lampy,
  • wybielanie zębów metodą nakładkową,
  • wybielanie martwych zębów,
  • skaling zębów,
  • piaskowanie zębów.

Wszystkie z powyższych zabiegów stomatologii estetycznej dotyczą jedynie kwestii poprawy wyglądu uzębienia i nie mają na celu wyleczenia pojawiających się w obrębie zębów i jamy ustnej schorzeń.

śr. ocena 0 / głosów 0