Sprawdzone metody modelowania sylwetki


Piękna sylwetka to nie tylko wyznacznik piękna, ale też zdrowia. W dzisiejszych czasach szczęśliwie odchodzi do lamusa ideał kobiety ekstremalnie wychudzonej, dzięki czemu piękno może prezentować się w każdym rozmiarze. Choć żeby czuć się pięknymi, nie musimy już stosować drakońskich diet i stale się odchudzać, z pewnością każda z nas czuje się lepiej, kiedy jej ciało jest zadbane.

Modelowanie sylwetki nie ma wiele wspólnego z odchudzaniem. Celem takich zabiegów i przedsięwzięć jest utrzymanie ciała w widocznie dobrej formie. Niestety, bezlitośnie biegnący czas, ciąże oraz przebyte choroby potrafią trwale odcisnąć się na urodzie. W takiej sytuacji można skorzystać ze sprawdzonych metod modelowania sylwetki.

Krok pierwszy – zadbaj o dietę i aktywność

Nie, głodówki i diety eliminacyjne nie służą zdrowiu. Najczęściej prowadzą do dużych wahań wagi, co skutkuje pogorszeniem samopoczucia oraz utratą jędrności skóry. Dobra dieta to taka, która dostarczy ci wszystkich niezbędnych elementów żywieniowych i zapewni energię do działania. Ważna jest nie tyle ilość, co jakość jedzenia. Zadbaj o różnorodność posiłków.

Nie mniej ważna jest aktywność fizyczna. Jeśli nie lubisz joggingu, aerobiku czy pływania, nie zmuszaj się do takich sportów. Być może w twoim przypadku dużo lepiej sprawdzi się rower albo długie spacery? Znajdź aktywność, która sprawi ci przyjemność, a z pewnością szybko zaczniesz zauważać zmiany w swoim samopoczuciu i wyglądzie.

Krok drugi – bezinwazyjne zabiegi na ciało

Jak wspomnieliśmy wcześniej, nie wszystkie mankamenty ciała możemy usunąć domowymi sposobami. Jeśli przeszkadza ci zbyt wiotka skóra i chciałabyś nieco poprawić wygląd ud, brzucha, pośladków, piersi czy ramion, być może warto zdecydować się na wizytę w gabinecie kosmetologii estetycznej.

Jedną z najbardziej cenionych metod modelowania sylwetki jest bezinwazyjny zabieg liftingu ciała HIFU 3D. Metoda HIFU (ang. high intensity focused ultrasound) wykorzystuje skupioną wiązkę fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu w celu wywołania termicznych i mechanicznych efektów. Rezultatem jest wzrost produkcji kolagenu w skórze, co daje spektakularny efekt jej wygładzenia i ujędrnienia.

Korzyści, jakie daje zabieg HIFU 3D, jest wiele. Oprócz wspomnianego już ujędrnienia i uelastycznienia skóry większych obszarów ciała, wykorzystywany jest do redukcji podwójnego podbródka, odmładzania dekoltu, a nawet liftingu twarzy. A wszystko to bez użycia skalpela i konieczności rekonwalescencji – mówi ekspert z Gabinetu Kosmetologii Estetycznej Bez Skalpela w Gliwicach.

Metoda na uporczywe złogi tłuszczyku

Jeśli prowadzisz zdrowy tryb życia, ale w żaden sposób nie możesz pozbyć się najbardziej uporczywych złogów tłuszczyku w konkretnych miejscach, możesz korzystać z lipolizy iniekcyjnej. Lipoliza zaliczana jest już do grupy zabiegów odchudzających, ponieważ polega na trwałym niszczeniu komórek lipidowych, które następnie usuwane są z ciała w drodze naturalnych procesów fizjologicznych.

śr. ocena 5 / głosów 5