Skuteczne zabiegi poprawiające wygląd zębów


Wygląd naszych zębów często przekłada się na nasze dobre bądź złe samopoczucie, atrakcyjność czy stosunek do samego siebie. Zdrowe, śnieżnobiałe zęby pomagają osiągnąć sukces zarówno w życiu osobistym, jak i prywatnym. Pytanie zatem jak sprawić, by nasze zęby prezentowały się doskonale w każdej sytuacji?

piekne zeby

Biel zawsze w cenie

Podstawowym zabiegiem poprawiającym estetykę naszego uzębienia jest wybielanie zębów. Już dzięki jednej wizycie w gabinecie stomatologicznym możemy przywrócić zębom ich naturalną biel. Jednym z najpopularniejszych sposobów wybielania zębów są zabiegi z wykorzystaniem lampy Beyond. Ta bezbolesna, bezpieczna i zaawansowana metoda polega na nałożeniu na zęby specjalnego żelu i utrwaleniu efektów jego działania zimnym światłem. Alternatywą dla niej może być nakładkowe wybielanie zębów wykonywane w domu.

Jak zauważa specjalistka z gabinetu stomatologicznego Dental Clinicnajlepiej skonsultować się z dentystą w kwestii wyboru optymalnej metody wybielania. 

A może licówki?

Licówki pozwalają zamaskować przebarwienia zębów, skorygować ich kształt, odtworzyć utracone tkanki, a także zamknąć szpary między zębami. Te wykonane z porcelany dodatki przyklejane są na powierzchnię zęba – tak, że są praktycznie nie do odróżnienia od naturalnego uzębienia. Jeśli zęby Pacjenta są zdrowe, wystarczą dwie wizyty w gabinecie stomatologicznym, by założyć licówki. Można zdecydować się na pojedyncze licówki, choć lepszy efekt osiągniemy pokrywając 6-8 górnych zębów.

Precz z kamieniem

Bardzo popularnym, a do tego tanim zabiegiem z zakresu stomatologii estetycznej jest scaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego. To twardy, jasny, chropowaty osad przylegający do zębów. Nieusuwany może prowadzić do groźnych konsekwencji, takich jak zapalenia dziąseł, zanik kości, rozchwianie zębów, a nawet ich wypadanie. Zabieg jest bezbolesny, wykonuje się go z wykorzystaniem m.in. scalera ultradźwiękowego. Zalecane jest jego powtarzanie co 6-12 miesięcy.

Korony porcelanowe

W przypadku mocno zniszczonych zębów pomocne okazać się mogą korony porcelanowe. Poprawiają one wygląd zębów, a do tego wzmacniają je oraz wpływają pozytywnie na zgryz Pacjenta. Wśród rodzajów koron są korony porcelanowe na podbudowie metalowej oraz korony całoceramiczne. Ich atutem jest nie tylko estetyczny wygląd, ale też naturalny wygląd zębów i materiał niewywołujący reakcji alergicznych.

Piaskowanie zębów

W tym zabiegu wykorzystywana jest piaskarka, a jego celem jest usunięcie z uzębienia osadów i przebarwień. Warto go powtarzać co 6-12 miesięcy. Zalecany jest on zwłaszcza osobom palącym papierowy oraz pijącym kawę i herbatę. Usuwanie kamienia nazębnego i osadu nie jest szkodliwe dla szkliwa dzięki nowej generacji urządzeniom operującym ultradźwiękami.

śr. ocena 5 / głosów 8