Rodzaje i typy zabiegów dla kobiet


Nie od dziś wiadomo, że gabinety medycyny estetycznej zdecydowanie częściej odwiedzają panie. Można chyba nawet mówić o pewnym stereotypie, że takie gabinety powstają prawie wyłącznie dla kobiet, dzięki temu oferta dla nich jest coraz lepsza. Z czego możemy skorzystać w takim gabinecie?

zabiegi medycyny estetycznej

Mało inwazyjne i naturalne

Odpowiedź teoretycznie można zawrzeć w jednym zdaniu – w gabinetach medycyny estetycznej można korygować, odmłodzić lub po prostu poprawić i upiększyć te elementy ciała i urody, które chcielibyśmy poprawić. Niewątpliwą zaletą takich gabinetów jest to, że wykonane tam poprawki wyglądają bardzo naturalnie, ponieważ nie są to trudne operacje, tylko mało inwazyjne zabiegi.

Rodzaje zabiegów

Co więc możemy poprawić w naszym ciele? Oto lista najczęściej wybieranych zabiegów:

Żylaki: usuwanie żylaków  jest przede wszystkim zabiegiem prozdrowotnym – ponieważ pajączki i zgrubienia żylne są objawem niewydolności układu żylnego, co może mieć bolesne skutki. Ale brak żylaków to piękne nogi.

Powiększanie piersi: ten rodzaj zabiegu kojarzy się najczęściej z poważną operacją. Jednak często nie ma potrzeby powiększania ich o kilka rozmiarów lub zmiany kształtu, a jedynie podkreślenie lub wyrównanie piersi. Wtedy taki zabieg jest idealnym rozwiązaniem.

Redukcja cellulitu: dzięki temu zabiegowi możemy wymodelować sylwetkę oraz usunąć tzw. „pomarańczową skórkę”. Zabieg polega  na wstrzyknięciu substancji rozpuszczającej podskórne złogi i skupiska tłuszczu. Odbywa się  w kilku sesjach.

Usuwanie blizn: dzięki metodzie chirurgii laserowej istnieje możliwość usunięcia wszelkiego rodzaju: znamion, blizn, krost, włókniaków, naczyniaków. Zabieg jest wykonywany nie tylko z powodów estetycznych, ale również medycznych. W razie potrzeby próbka skóry może być poddana odpowiednim badaniom.

Depilacja laserowa: dzięki temu zabiegowi możemy trwale usunąć owłosienie w jakimkolwiek miejscu na ciele.

Usuwanie zmarszczek: przed rozpoczęciem zabiegu usuwania zmarszczek odbywa się badanie skóry i konsultacja, które mają na celu wybranie metody najlepszej dla danego pacjenta.

Modelowanie ust: sposoby korekty kształtu ust są bardzo różne – od podnoszenia opadających ust, przez podnoszenie kącików, aż po ich wypełnianie. Dzięki takiej korekcie można podkreślić atuty naturalnego kształtu i wyrazu ust lub też powrócić do ich kształtu sprzed lat.

Omówiliśmy jedynie przykładowe zabiegi, które są wykonywane najczęściej – w pełnej ofercie jest ich więcej, ponadto wykonywane są także zabiegi niestandardowe.

Po pierwsze: przygotować się

Do każdego zabiegu należy się wcześniej odpowiednio przygotować, w tym wykonać niezbędne badania. Informacje jak wygląda przygotowanie do każdego zabiegu znajdują się na stronie domowej dr Mikołaja Pernaka. Dobre przygotowanie do zabiegu pozwoli na osiągnięcie możliwie najlepszych efektów, jak również zapewnienie Państwu bezpieczeństwa i obniżenie do minimum ryzyka powikłań.

śr. ocena 5 / głosów 4