Otwieramy salon kosmetyczny. Gdzie szukać wsparcia przy doborze wyposażenia?


Salon kosmetyczny, pod warunkiem dobrego pomysłu, sprzętu i doświadczonej kadry może stać się naprawdę dochodowym biznesem. Mimo, iż w Polsce działają setki salonów o różnych specjalizacjach, wciąż otwierają się nowe. Nic dziwnego – współcześnie bardzo lubimy dbać o nasz wygląd i dobre samopoczucie. Jeśli planujesz otworzyć swój własny salon, zapewne zastanawiasz się, gdzie szukać wsparcia w doborze wyposażenia. W poniższym artykule udzielamy kilku wskazówek.

Wyposażenie salonu kosmetycznego – sprzęt

W zależności od tego, jakie zabiegi będą wykonywane w salonie kosmetycznym, należy wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Specjalistyczne sprzęty kosmetyczne i kosmetyczno-medyczne możemy zakupić albo za gotówkę albo skorzystać z ofert leasingu – niektóre lasery czy urządzenia do mikrodermabrazji potrafią kosztować krocie. W razie awarii możemy liczyć na szybką naprawę i urządzenie zastępcze, dzięki czemu nie czeka nas przestój i przepisywanie klientek na inne terminy, niezależnie czy sprzęt kupujemy za gotówkę czy w leasingu. Każdy klient ma roczną gwarancję (a tym samym serwis), którą może przedłużyć na kolejne lata (usługa jest wyceniana indywidualnie na podstawie wartości omawianego asortymentu, 1 rok dodatkowy to koszt 10% wartości towaru brutto). Po upływie gwarancji klient ma nadal możliwość skorzystania z serwisu zarówno stacjonarnego. jak i mobilnego na terenie całego kraju. Do najpopularniejszych sprzętów kosmetycznych można zaliczyć lasery do depilacji, urządzenia do elektrostymulacji, kawitacji, ale również frezarki czy lampy UV.

Wyposażenie salonu kosmetycznego – meble

Nie możemy otworzyć żadnego salonu kosmetycznego bez zakupu odpowiednich mebli. Obowiązkowymi meblami będzie recepcja lub biurko recepcyjne, stolik i krzesła do poczekalni, ale również fotele i łóżka kosmetyczne. W zależności od tego, czy nowo otwierany salon będzie świadczył usługi fryzjerskie, manicure czy depilację – musimy wybrać odpowiednie meble niezbędne do wykonywania zabiegów. Duży wybór zarówno sprzętu, jak i wysokiej jakości mebli kosmetycznych znajdziemy chociażby w sklepie Kazaro. Decydując się na zakupy w jednym miejscu możemy oszczędzić dużo czasu, pieniędzy i zyskać spójne wyposażenie, przez co wnętrze nowego salonu będzie wyglądać profesjonalnie i zachęcająco.

Artykuły kosmetyczne niezbędne do pracy

Aby zabieg wykonywany przez kosmetyczkę, kosmetologa czy fryzjera mógł zostać przeprowadzony należycie, należy wyposażyć salon w niezbędne artykuły. Tutaj sytuacja wygląda podobnie jak w przypadku sprzętu i mebli – w zależności od planowanych zabiegów i profilu salonu, będziemy korzystać z innych artykułów. W każdym salonie niezbędne będą jednak lustra i urządzenia do dezynfekcji i sterylizacji. W salonach świadczących usługi manicure i pedicure niezbędne będą również lakiery czy pilniki. Salon fryzjerski nie obejdzie się bez szczotek, nożyczek, suszarek czy prostownic do włosów. Nie można również zapomnieć o podstawowych artykułach higienicznych, które powinny znaleźć się w każdym salonie, niezależnie od profilu.

śr. ocena 0 / głosów 0