Osocze bogatopłytkowe i jego rola w medycynie estetycznej


Współczesna medycyna estetyczna oferuje szereg zabiegów, dzięki którym w znaczący sposób można poprawić swój wygląd. Szczególnie popularne w ostatnich latach jest wykorzystywanie osocza bogatopłytkowego, powoli wypierając tym samym tak chętnie stosowany do niedawna botoks. Jaka jest jego rola w medycynie estetycznej? Na jakie efekty można liczyć, korzystając z osocza?

Osocze bogatopłytkowe

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe to specyficzny preparat wykorzystywany między innymi w medycynie estetycznej. Jego wyjątkowość polega na tym, że pozyskiwane jest ono z krwi obwodowej pacjenta – tłumaczy specjalista z gabinetu MW CLINIC ze Skierniewic.

Osocze bogatopłytkowe to taki preparat leczniczy, który jest pozyskiwany z krwi pochodzącej z donacji. W wyniku jej odpowiedniego przetworzenia, czyli rozdzielania na składniki i zakonserwowania, otrzymywana jest gotowa do użytku substancja krwiopochodna. Pozyskiwane z krwi obwodowej człowieka osocze bogatopłytkowe zawiera w sobie istotne peptydy, stanowiące taki czynnik wzrostowy, który mobilizuje inne komórki do podziału bądź różnicowania. Peptydy te wpływają na przebieg procesów regeneracyjnych.

W jakim celu stosuje się ten preparat?

Wykorzystanie osocza bogatopłytkowego w medycynie estetycznej wynika ze szczególnych właściwości tego preparatu. Dzięki niemu wykonywane są zabiegi, których celem jest poprawa wyglądu wybranej części ciała, najczęściej twarzy, czyli jej upiększenie. Osocze jest dobrą alternatywą dla botoksu, którego efekty mogą wyglądać nazbyt nienaturalnie. Z wykorzystaniem preparatu krwiopochodnego o wysokim poziomie płytek krwi i czynników wzrostu możliwe jest zyskanie rezultatu pozbawionego jakiejkolwiek sztuczności.

Osocze bogatopłytkowe podawane jest w formie zastrzyków. Jest ono idealnym preparatem do pracy ze skórą: suchą, z zauważalnymi zmarszczkami, z bliznami potrądzikowymi, a także z bruzdami. Sprawdza się ono także w przypadku osób mających widoczne przebarwienia na twarzy. Ze względu na właściwości regeneracyjne osocza bogatopłytkowego substancja ta używana jest też w celu przyspieszenia procesu odbudowy skóry po przebytych przez pacjentów innych zabiegach medycyny estetycznej. Ten preparat krwiopochodny idealnie pobudza fibroblasty do wytwarzania kalogenu. Osocze bogatopłytkowe stymuluje też namnażanie się nowych naczyń krwionośnych.

Medycyna estetyczna oferuje wiele wszystkim pacjentom, którzy z niej korzystają, a także tym, którzy dopiero planują sprawdzić, co można dzięki niej zyskać. Nieustannie pojawiają się w jej zakresie nowe sposoby na upiększenie swojego wyglądu. Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego cieszą się aktualnie ogromną popularnością. Warto na własnej skórze sprawdzić, z czego wynika uznanie wobec nich.

śr. ocena 0 / głosów 0