Odmłodzona skóra bez skalpela? Dzięki mezoterapii to możliwe!


Proces starzenia rozpoczyna się już od 26. roku życia. Skóra wiotczeje, traci swoją elastyczność i młodzieńczy blask. Walka z czasem jest trudna, ale nie niemożliwa. Na ratunek przychodzi medycyna estetyczna, a wraz z nią – mezoterapia. Zabieg okrzyknięty innowacją w zakresie odmładzania! Napięta, pozbawiona zmarszczek skóra i to bez użycia skalpela. Brzmi niewiarygodnie? Mezoterapia naprawdę to potrafi!

Jak działa mezoterapia?

Jak tłumaczy ekspert z gabinetu kosmetyki laserowej Studio Laser:

Mezoterapia to zabieg rewitalizacji skóry polegający na wprowadzeniu do głębszych warstw mezokoktajlu z kwasem hialuronowym, peptydami oraz specjalnie skomponowaną mieszanką witamin i substancji odżywczych. W gabinecie Studio Laser przeprowadzamy mezoterapię igłową z wykorzystaniem specjalnego, nowoczesnego urządzenia – Aqua Injector Plus. Preparat dostarczany jest za pomocą specjalnego, jednorazowego kartidża z dziewięcioma, cienkimi igłami. Co więcej – proces opiera się na zasadzie zasysania próżniowego. Takie rozwiązanie sprawia, że zabieg jest całkowicie bezbolesny i niezwykle precyzyjny. Pod jego wpływem skóra się uelastycznia i nawilża, a zmarszczki ulegają redukcji. Efekty widoczne są szybko i długotrwale. Zabieg cieszy się olbrzymią popularnością wśród naszych klientek, a coraz częściej również w męskim gronie. Doceniany za niebywałą skuteczność, szybkie efekty i bezpieczeństwo. Według mnie to przełom w walce o młody wygląd. 

Rodzaje mezoterapii

Wyróżniamy dwa rodzaje mezoterapii:

  • Mezoterapia bezigłowa – polegająca na wykorzystaniu zjawiska elektroporacji. Pod wpływem impulsów naskórek staje się bardziej przepuszczalny i lepiej pochłania dostarczane preparaty. Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Do osiągnięcia w pełni satysfakcjonującego efektu zaleca się wykonanie kilku serii.
  • Mezoterapia igłowa – substancje dostarczane są za pomocą cienkich igieł. Dzięki pokonaniu bariery naskórka preparat dociera głębiej, bezpośrednio do miejsc, które wymagają leczenia. Podczas zabiegu odczuwalny jest delikatny dyskomfort. Po zabiegu skóra może uwidocznić kilka delikatnych śladów, które znikną w przeciągu maksymalnie kilkunastu godzin. Metoda cieszy się bardzo dużą popularnością dzięki swojej niebywałej skuteczności. Efekty są widoczne natychmiast po zabiegu.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg mezoterapii?

Zabieg mezoterapii przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Głównie wykonywany w celu poprawy elastyczności skóry i usunięcia zmarszczek. Choć jeszcze kilka lat temu uważano, że zabiegi medycyny estetycznej przeznaczone są głównie dla osób po 35. roku życia, obecnie to podejście uległo diametralnej zmianie. W myśl zasady „lepiej zapobiegać, niż leczyć” walka o jędrną skórę i młody wygląd rozpoczyna się dużo wcześniej. Zabieg mezoterapii coraz częściej wykonują młodsi klienci stosując ją profilaktycznie, w celu dostarczenia skórze substancji odżywczych i zapobieganiu starzenia skóry.

śr. ocena 5 / głosów 5