Nici liftingujące – kiedy warto zdecydować się na zabieg?


Kliniki i salony medycyny estetycznej co jakiś czas wprowadzają do swojej oferty nowe, rewolucyjne zabiegi, które bez bólu, w sposób nieinwazyjny i nie wymagający rekonwalescencji pozwalają zwalczać efekty starzenia się skóry oraz redukować rozstępy i inne niedoskonałości cery. Jednym z takich zabiegów jest zastosowanie nici liftingujących.

nici-liftingujace

Czym są nici liftingujące?

Nici liftingujące to cienkie włókna wykonane z różnych materiałów. Niegdyś powszechnie stosowane były nici złote oraz polipropylenowe, charakteryzujące się swoją trwałością. Obecnie coraz częściej stosuje się nici wykonywane z polidioksanonu (PDO), czyli rozpuszczalnego materiału, który z czasem zostaje wchłonięty przez tkanki – polidioksanon wykorzystywany jest przede wszystkim do produkcji nici chirurgicznych. Materiały wykorzystywane do produkcji nici wykazują działanie pobudzające tkanki skóry do wzmożonej produkcji kolagenu, czyli białka odpowiedzialnego za jędrność i napięcie skóry. PDO ponadto pozytywnie wpływa na produkcję elastyny oraz kwasu hialuronowego.

Na czym polega zabieg?

Pierwszym etapem liftingu za pomocą nici jest wyznaczenie na powierzchni skóry, która ma być poprawiona, linii odpowiadających rozmieszczeniu nici. Następnie skóra na tym obszarze poddawana jest znieczuleniu miejscowemu przy użyciu specjalnego kremu. Ostatni etap to wprowadzenie nici do tkanki – wykorzystuje się w tym celu bardzo cienką igłę. W zależności od potrzeb nić wprowadza się podskórnie, śródskórnie lub domięśniowo. Cały zabieg trwa około 30 minut, pierwsze efekty widoczne są natychmiast po jego zakończeniu i utrzymują się – w zależności od rodzaju zastosowanej nici – od roku do 2 lat. Zabieg jest małoinwazyjny i nie wymaga rekonwalescencji.

Kiedy stosowany jest zabieg?

Nici liftingujące używane są w szczególności w celu przeciwdziałania starzeniu się skóry, które prowadzi w szczególności do powstawania zmarszczek oraz zmiany profilu oczu oraz kształtu twarzy. Mogą być jednak również z powodzenie wykorzystywane w celu redukcji rozstępów, blizn oraz innych niedoskonałości, które pojawiają się w na twarzy, dekolcie, szyi, brzuchu, udach. Może być również stosowany do poprawy wyglądu skóry na łokciach i kolanach, a także jako metoda powstrzymania łysienia. Zabiegi nićmi liftingującymi znajdziemy w ofercie większości salonów i klinik medycyny estetycznej – jednym z jest Klinika Zdrowia i Urody Esthetique w Warszawie.

 

śr. ocena 5 / głosów 3