Najpopularniejsze motywy tatuaży


Tatuaże na naszym ciele z założenia mają być jego ozdobą i coś dla nas znaczyć. Tatuaże to forma wyrażania siebie i zapisywania rzeczy ważnych na całe życie. Szczególnie cenimy sobie estetyczne wzory z przesłaniem. Wśród najpopularniejszych motywów tatuaży przewijają się charakterystyczne rośliny, zwierzęta, symbole i fikcyjne stworzenia występujące w licznych mitach, legendach i literaturze. W naszym artykule skupimy się na najpopularniejszych motywach tatuaży z tych grup.

Tatuaże przedstawiające charakterystyczne rośliny i zwierzęta

Najpopularniejsze motywy roślinne w tatuażach to przede wszystkim kwiaty. Mogą stanowić wyjątkowo estetyczną ozdobę naszego ciała i mieć konkretne znaczenie. W tej grupie motywów tatuażu z pewnością królują róże, które są symbolem piękna i tajemnicy. Trzeba przy tym pamiętać, że każda róża ma kolce – może więc także stanowić dla nas symbol ostrzeżenia, ostrożności. Jeśli chodzi o motywy zwierzęce w tatuażach, szczególnie popularne są dwa: to wilki i jaskółki. Wilki symbolizują siłę, mądrość, wytrwałość i lojalność, kojarzymy je z pozytywnymi wojownikami. To zwierzęta stadne, żyjące w złączonych watahach. Jaskółki z kolei oznaczają wolność, odrodzenie, nowy początek; to ptaki, które nigdy nie osiadają w jednym miejscu.

Tatuaże z symbolami i smokami

Kiedy tatuaże nie były jeszcze tak popularne, a tatuażyści działali tylko w swoich domowych pieleszach, najpopularniejszym symbolem w motywach tatuaży było bez wątpienia serce. Mogło i wciąż może mieć mnóstwo znaczeń ukrytych. W końcu symbol to według definicji odpowiednik pojęcia postrzegany zmysłowo. Ma więc jedno znaczenie dosłowne (czyli serce jako narząd) i różną liczbę znaczeń ukrytych. Jak mówi nam tatuażysta z JUNIORINK w Warszawie, od pewnego czasu bardzo popularnym symbolem w motywach tatuaży jest łapacz snów. W znaczeniu dosłownym to amulet niektórych plemion Indian z Ameryki Północnej, którego symbolika ukryta jest w wyglądzie wzoru. Według wierzeń Indian sieć w łapaczu snu miała zatrzymywać nocne koszmary, które spływały po piórach w amulecie. Symbolika amuletu ewoluowała. Sieć w amulecie to odzwierciedlenie rodziny, a cały łapacz snów jest symbolem ochrony, wiary we własne możliwości, marzeń i pozytywnej energii. Każdy salon tatuażu z pewnością potwierdzi również, że wśród popularnych motywów tatuażu są też smoki – fikcyjne stworzenia występujące w licznych mitach, legendach i literaturze. Lubimy je jako motywy tatuaży, bo po prostu są wyjątkowe, mogą być naprawdę unikatowe. 

śr. ocena 0 / głosów 0