Najczęstsze mity na temat powiększania biustu


Marzysz o idealnych piersiach, ale słyszałaś na temat tego zabiegu wiele niepochlebnych opinii i boisz się o swoje zdrowie? Niepotrzebnie. Poznaj najczęściej powtarzane mity na temat operacji powiększania biustu i pozbądź się wątpliwości!

1. Latanie samolotem jest niebezpieczne, ponieważ implanty mogą pęknąć.

To jeden z najczęściej powtarzanych poglądów, który oczywiście jest nieprawdziwy. Dobre jakościowo implanty, które prawidłowo wszczepi profesjonalny chirurg plastyk, są całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Należy podkreślić, że implanty wysokiej klasy charakteryzują się odpornością na zmiany ciśnienia atmosferycznego na wysokości. Nie ma takiej opcji, by niespodziewanie w samolocie implanty uległy pęknięciu, wylewając swoją zawartość.

2. Jeśli chce się powiększyć piersi, trzeba najpierw rzucić palenie.

To bzdura. Oczywiście, jeśli nie chcesz niepotrzebnie przedłużać procesu gojenia się ran pooperacyjnych, zalecane jest, byś zaprzestała nikotynowego nałogu. Natomiast nie jest bezwzględnie wskazane to, byś musiała całkowicie rezygnować z palenia, ponieważ samo w sobie nie ma ono wpływu na przyjęcie i ulokowanie się implantów.

3. Implanty mogą mieć wpływ na wzrost zachorowań na raka piersi.

Podkreślamy stanowczo: żadne z przeprowadzonych dotąd badań nie wykazały zależności pomiędzy implantami, a rakiem piersi.

4. Nie można karmić piersią po operacji powiększenia biustu.

Badania naukowców wykazały, że kobiety z implantami piersi (zarówno solnymi jak i żelowymi) nie mają wcale większej ilości silikonu w mleku niż kobiety z piersiami naturalnymi. Dlatego nie musisz usuwać implantów, ponieważ nie mają negatywnego wpływu na karmienie piersią.

5. Powiększenie biustu – cena nie ma większego znaczenia.

Powiększenie piersi to operacja, na której nie powinnaś, a nawet nie możesz oszczędzać. Dlatego musisz liczyć się z wydatkiem rzędu kilkunastu tysięcy złotych. W tej kwocie znajduje się nie tylko sama operacja i implanty, ale także pobyt w klinice na rekonwalescencji.


śr. ocena 5 / głosów 4