Na czym polega zabieg powiększania ust?


Zabieg powiększania i modelowania ust jest jednym z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Najczęściej stosowanym wypełniaczem jest kwas hialuronowy, który pozwala powiększyć usta lub je wymodelować tak, aby wydobyć naturalne piękno kobiety i podkreślić jej wygląd. Jak wygląda zabieg powiększania ust i kto powinien z niego skorzystać?

Czym jest zabieg powiększenia ust?

Powiększenie ust opiera się nie tylko na zwiększeniu ich objętości, ale również na ich wymodelowaniu, czyli dostosowaniu kształtu ust do twarzy kobiety. Dzięki modelowaniu możemy wyrównać asymetrię, powiększyć dolną lub górną wargę, podkreślić kontur ust, czy wypełnić drobne zmarszczki.

Do zabiegu stosuje się najczęściej kwas hialuronowy, który jest bezpieczny dla człowieka, gdyż jest on substancją naturalnie występującą w organizmie. Z wiekiem jednak jego poziom zmniejsza się, co sprawia, że skóra jest mniej sprężysta i nawilżona. Pamiętajmy, że zabieg powiększania ust wymaga konsultacji lekarskiej. Na podstawie wywiadu lekarz stwierdza, czy nie ma przeciwwskazań do jego wykonania – zauważa nasz rozmówca reprezentujący Klinikę Urody Idealle.

Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz stosuje znieczulenie, bez którego mało, która kobieta zniosłaby ból, z uwagi na fakt, że usta są bardzo unerwione. Znieczulenie można wprowadzić poprzez wstrzyknięcie preparatu znieczulającego igłą pod skórę od strony jamy ustnej. Innym rozwiązaniem jest również krem znieczulający, który działa szybko i skutecznie. Gdy obszar ust jest już znieczulony, wprowadza się kwas hialuronowy za pomocą kilkunastu wkłuć bardzo cienką igłą. Następny etap to masaż ust w celu rozprowadzenia preparatu i nadania im pożądanego kształtu. Powiększyć usta możemy również implantem silikonowym czy własną tkanką tłuszczową. Jeżeli po zabiegu powiększania lub modelowania ust, pojawią się opuchnięcia i zasinienie, nie musimy się martwić, gdyż jest to normalny objaw.

Kto powinien skorzystać z zabiegu powiększenia ust?

Z zabiegu powiększenia oraz modelowania ust powinny skorzystać osoby, u których występuje asymetria, oznacza to, że usta są na przykład zbyt wąskie, któraś z warg jest dużo większa lub swoim kształtem i wyglądem nie pasuje do wyglądu twarzy. Powiększyć usta mogą kobiety, które chciałyby również je wywinąć, przywrócić lub stworzyć odpowiednią proporcję pomiędzy wargami czy odtworzyć granicę pomiędzy czerwienią wargową a skórą. Z modelowania mogą skorzystać kobiety, których usta w wyniku procesu starzenia się skóry utraciły napięcie oraz stały się zbyt wiotkie, co objawia się smutnym wyrazem twarzy. Dzięki medycynie estetycznej mogą one unieść kąciki swoich ust. Powiększanie ust w Krakowie oraz ich modelowanie możemy wykonać w gabinetach medycyny estetycznej i klinikach urody, np. Idealle. Cena zabiegu zależy od kliniki, w której wykonujemy zabieg oraz od tego, ile ml kwasu hialuronowego chcemy wstrzyknąć w wargi.

śr. ocena 5 / głosów 4