Na czym polega zabieg liposukcji ultradźwiękowej?


Mimo utraty zbędnych kilogramów, sylwetka jest niekiedy daleka od ideału. Opowiada za to tłuszcz odkładający się w problematycznych partiach ciała, czyli na brzuchu, pośladkach i na udach. Aby pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, nie trzeba poddawać się zabiegom chirurgicznym – nieoceniona okazuje się wtedy liposukcja ultradźwiękowa. Jak się ją przeprowadza? I jakie przynosi efekty?

Liposukcja ultradźwiękowa

Czym jest i jak wykonuje się liposukcję ultradźwiękową?

Liposukcja ultradźwiękowa to skuteczny, a jednocześnie nieinwazyjny zabieg, dzięki któremu można zrobić milowy krok w kierunku wymarzonej sylwetki.

Do przeprowadzenia tego zabiegu wykorzystuje się urządzenie zakończone głowicą emitującą fale ultradźwiękowe. Fale te mają bardzo wysoką częstotliwość, co sprawia, że silnie oddziałują na skórę i zalegający tłuszcz.

Przed rozpoczęciem właściwej części zabiegu, wybrany obszar ciała jest pokrywany specjalnym żelem. Następnie wykonuje się masaż głowicą ultradźwiękową. To właśnie wtedy dochodzi do rozbicia tkanki tłuszczowej. W odróżnieniu od tradycyjnej liposukcji metoda ta jest całkowicie bezbolesna i – co najważniejsze – nieszkodliwa dla zdrowia. Jedynym skutkiem ubocznym mogą być siniaki, które znikają po kilku dniach.

Liposukcja ultradźwiękowa – jakich efektów można spodziewać się po tym zabiegu?

Masaż głowicą emitującą ultradźwięki można wykonać na udach, pośladkach, brzuchu, a nawet na ramionach czy łydkach. Pozwala to szybko wymodelować te partie ciała. Jednak warunkiem jest, aby liposukcja była wykonana przez wykwalifikowanego specjalistę – na przykład ze Studia Urody przy Skandynawskim Salonie Figury Kobiecej Bailine.

Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, ale mimo tego zaleca się przeprowadzenie ich całej serii. Liposukcja ultradźwiękowa nie gwarantuje utraty zbędnych kilogramów, gdyż tkanka tłuszczowa jest dosyć lekka. Jednak korzyści z jej przeprowadzenia można dostrzec gołym okiem  i odczuć już kilka chwil po wykonaniu masażu:

·       skóra staje się gładsza, gdyż zabieg zapewnia zmniejszenie widoczności cellulitu

·       sylwetka nabiera wymarzonego kształtu, co jest efektem redukcji tkanki tłuszczowej

·       zabieg ten jest relaksującym masażem i świetnym sposobem na odprężenie

·       liposukcja ultradźwiękowa usprawnia przepływ limfy, co gwarantuje redukcję obrzęków

·       skutkiem zabiegu jest także przyśpieszenie przemiany materii.

To, ile zabiegów będzie potrzebnych, aby osiągnąć optymalny efekt, powinien ustalić kosmetolog doświadczony w wykonywaniu liposukcji ultradźwiękowej. Musi on także poinformować o przeciwwskazaniach uniemożliwiających jej przeprowadzenie. Należą do nich między innymi ciąża, choroby nowotworowe i nadciśnienie tętnicze.

śr. ocena 0 / głosów 0