Na czym polega zabieg infuzji tlenowej?


Tlen jest nam niezbędny do życia, można go jednak wykorzystać również w innych celach – na przykład do zachowania młodego, świeżego wyglądu skóry. Infuzja tlenowa, bo o niej tu mowa, to nowoczesny zabieg, który z natychmiastowym skutkiem pozwala znacząco poprawić kondycję naszej cery. Na czym on polega, czy jest bezpieczny dla zdrowia i kiedy warto się na niego zdecydować?

Infuzja tlenowa

Czym jest i jak działa infuzja tlenowa?

Infuzja tlenowa potocznie nazywana jest również zabiegiem gwiazd – określenie to wzięło się z faktu, że zabieg jest bardzo popularny wśród celebrytek i celebrytów, którzy ze względu na swoją pracę muszą szczególnie dbać o stan swojej cery. Na czym polega infuzja?

– Zabieg opiera się na wykorzystaniu czystego, sprężonego tlenu – mówi przedstawicielka salonu kosmetologicznego Maestria Klinika UrodyZ jego użyciem w głąb skóry tłoczone są substancje aktywne, dobrane pod kątem indywidualnych potrzeb każdej pacjentki. Wśród nich znajdują się takie związki jak kwas hialuronowy, antyoksydanty, retinol oraz odpowiednie witaminy. Tlen jest nie tylko nośnikiem tych substancji, ale też odgrywa istotną rolę w poprawie procesów przemiany materii w tkankach skóry i tym samym sprzyja jej regeneracji. Zabieg wykonywany jest przy pomocy specjalnego aplikatora, który zbliża się do skóry na odległość około jednego milimetra – emitowany przez niego strumień tlenu i rozpuszczonych w nim substancji dzięki wysokiemu ciśnieniu może wniknąć w głąb skóry bez uszkadzania naskórka. Podczas zabiegu pacjentka ma więc wrażenie, że jej skóra jest po prostu delikatnie masowana. Dzięki wymiennym głowicom aplikator, zabieg może być wykonywany na różnych częściach ciała, w tym również na twarz. Cały zabieg trwa zazwyczaj ponad godzinę.

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg?

Infuzja tlenowa cieszy się bardzo dużą popularnością wśród gwiazd, ponieważ pozwala skutecznie odżywić tkanki skóry i poprawić jej wygląd – efekty widoczne są natychmiast pod zabiegu, który jest całkowicie bezbolesny, nieinwazyjny i nie wymaga żadnej rekonwalescencji. To jego główne zalety. Infuzja tlenowa często stosowana jest jako przyjazna zdrowiu metoda poprawienia wyglądu przed ważnymi wydarzeniami (stąd nazywana jest również zabiegiem bankietowym), jednak dla uzyskania najlepszych rezultatów zabiegi warto powtarzać regularnie, zgodnie z zaleceniami kosmetologa. Ponadto infuzja tlenowa może być stosowana jako element kuracji po innych zabiegach medycyny estetycznej, które prowadzą do częściowego zniszczenia naskórka – pozwala ona przyspieszyć proces gojenia.

śr. ocena 0 / głosów 0