Na czym polega infuzja tlenowa?


Każda kobieta marzy o tym, by jej skóra jak najdłużej zachowała młody, świeży wygląd. Nie jest do tego konieczne wykonywanie trudnych zabiegów – medycyna estetyczna dostarcza wiele nieinwazyjnych metod, które z natychmiastowym skutkiem poprawią kondycję naszej cery. Jednym z nich jest infuzja tlenowa.

infuzja

 Czym jest infuzja tlenowa? Często nazywana jest ona zabiegiem gwiazd. Ta potoczna nazwa wzięła się stąd, że zabieg cieszy się szczególną popularnością wśród celebrytek, które muszą dobrze wyglądać na różnego rodzaju eventach – wszystko za sprawą natychmiastowego działania. Oczywiście, infuzja tlenowa nie jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla gwiazd show biznesu. Warto korzystać z niej nie tylko od święta – regularne powtarzanie zabiegu pozwoli uzyskać dużo lepsze, długotrwałe efekty.

Jak to działa?

Przejdźmy teraz do tego, na czym polega infuzja tlenowa. Jest to zabieg kosmetyczny wykonywany przy pomocy czystego, sprężonego tlenu.Tlen wykorzystywany jest do wtłoczenia w głąb skóry substancji aktywnych, takich jak witaminy, retinol, kwas hialuronowy czy antyoksydanty.

– To, jaki zestaw substancji zostanie użyty w czasie zabiegu zależy od indywidualnych potrzeb pacjentki – wyjaśnia specjalistka gabinetu MW Clinic –  Sam tlen jest również bardzo istotnym elementem zabiegu, ponieważ przedostając się do głębszych warstw skóry poprawia zachodzące w niej procesy przemiany materii o wzmaga procesy regeneracji. Podczas zabiegu tlen oraz substancje aktywne przedostają się do głębokich warstw skóry bez uszkadzania naskórka,

Jak wygląda zabieg?

Przebieg infuzji tlenowej jest całkowicie bezbolesny i nie wymaga późniejszej rekonwalescencji. Przeprowadza się go przy pomocy specjalnego aplikatora, które zbliża się do skóry na odległość ok. 1 mm. Aplikator kierują w stronę skóry strumień tlenu pod wysokim ciśnieniem, w którym zawarte są również składniki aktywny. Całość przypomina delikatny masaż skóry i trwa od 75 do 90 minut. Przy pomocy odmiennych głowic możliwe jest przeprowadzenie zabiegu nie tylko na twarzy, ale również na innych częściach ciała.

Kiedy warto zdecydować się na zabieg?

Infuzja tlenowa może mieć różne zastosowania. Może być na przykład traktowana jako tzw. zabieg bankietowy, czyli wykonywany przed ważnymi uroczystościami w celu odświeżenia skóry. Może być również wykonywany regularnie w celu zapobiegania niedoskonałościom skóry lub jako element kuracji po innych zabiegach medycyny estetycznej, takich jak laseroterapia. Efekty infuzji tlenowej są widocznie po pierwszym zabiegu i mogą utrzymywać się około miesiąca. W zależności od doboru substancji aktywnych efektem może być lifting skóry, rozjaśnienie przebarwień, wygładzenie zmarszczek mimicznych czy łagodzenie podrażnień.

śr. ocena 5 / głosów 1