Na czym polega endermologia?


Nadmiar tkanki tłuszczowej to problem nie tylko natury zdrowotnej, ale również estetycznej – to właśnie ona stoi za szpecącym skórę cellulitem oraz nieestetycznymi fałdkami. Niestety, dieta i ćwiczenia nie zawsze są wystarczające, żeby zmniejszyć objętość tkanki tłuszczowej, a wtedy trzeba sięgnąć po inne metody. Jedną z nich jest endermologia.

masaż

Masaż podciśnieniowy

Endermologia to zabieg znany również jako masaż podciśnieniowy, polegający na oddziaływaniu z dużą siłą na tkankę łączną skóry. Idea stojąca za zabiegiem jest bardzo prosta – naciskając na skórę pobudzamy metabolizm tkanki tłuszczowej, której nie można pozbyć się przez stosowanie diety oraz ćwiczeń, a dodatkowo stymulujemy skórę do produkcji włókien kolagenowych.

Efektem zabiegu jest odmłodzenie skóry, poprawa jej elastyczności, wyszczuplenie sylwetki oraz pozbycie się cellulitu spowodowanego nadmiarem tkanki tłuszczowej – wyjaśnia przedstawicielka przychodni specjalistycznej High-Med. – Możliwie jest również przeprowadzenie zabiegu na twarzy w celu poprawy jej owalu i ujędrnienia skóry.

Jak wygląda zabieg endermologii?

Przebieg masażu podciśnieniowego wygląda następująco: pacjentka, która zamierza mu się poddać, zakłada kombinezon, który szczelnie przylega do ciała – jego zadaniem jest oddzielanie skóry od urządzenia do wykonywania masażu. Dzięki temu nie ma ryzyka uszkodzenia tkanki. Samo urządzenie wyposażone jest w głowicę składającą się z dwóch rolek oraz delikatnego systemu ssącego. Podczas zabiegu fałd skóry zostaje przy pomocy systemu ssącego wprowadzony między obie rolki. W ten sposób tkanki skóry ulegają rozciągnięciu – pobudzony zostaje metabolizm tkanki tłuszczowej i procesy regeneracyjne skóry. Intensywność masażu uzależniona jest od tego, które partie ciała są mu poddawane oraz od grubości tkanki tłuszczowej. Zabieg endermologii trwa około trzydziestu minut, w przeciwieństwie do liposukcji nie wymaga naruszenia tkanek skóry.

Odmłodzenie skóry

Usuwanie cellulitu i modelowanie sylwetki to nie jedyne pozytywne efekty endermologii. Zabieg intensywnie pobudza skórną i podskórną tkankę łączną, przyczyniając się do zwiększonej produkcji elastyny i kolagenu, czyli substancji odpowiedzialnych za sprężystość skóry. Efektem jest odmłodzenie skóry i poprawa jej jędrności. Stosowana na twarzy bądź dekolcie endermologia pozwala wygładzić drobne zmarszczki. Ponadto endermologia sprzyja:

  • Oczyszczeniu organizmu z toksyn – dzięki poprawieniu krążenia krwi i limfy;
  • Leczeniu bólów mięśni, szyi, pleców, stawów oraz obrzęków – dzieje się tak dzięki zwiększonej w trakcie zabiegu produkcji endorfin, działających odprężająco.
śr. ocena 0 / głosów 0