Mezoterapia igłowa. Charakterystyka zabiegu


Mezoterapia igłowa to jeden z zabiegów medycyny estetycznej. Stosuje się ją w celu regeneracji skóry i dostarczenia jej substancji odżywczych. Zabieg ten przynosi wiele korzyści. Odmładza poszczególne partie ciała i może zapobiegać wypadaniu włosów. W jaki sposób przeprowadza się mezoterapię igłową? Jak często można poddawać się zabiegowi i czy może powodować on skutki uboczne?

Czym jest mezoterapia iglowa i dlaczego warto ja wykonac

Jak wykonuje się zabieg mezoterapii igłowej?

Zabieg mezoterapii igłowej przeprowadza się za pomocą igieł mikroskopijnej wielkości. Wprowadza się je pod skórę na głębokość około 2-3 mm w celu uzupełnienia substancji odżywczych. Mieszanka dobierana jest indywidualnie do pacjenta. Pracownicy placówki medycznej MediLuxClinic przeprowadzają wnikliwą diagnostykę każdego przypadku, po czym dobierają składniki odżywcze pod względem stanu i potrzeb skóry. Najczęściej w strzykawce znajdują się substancje, takie jak:

 • kwas hialuronowy,
 • witamina A,
 • witamina C,
 • witamina E,
 • substancje czynne pochodzące z alg,
 • substancje czynne pochodzące z zielonej herbaty.

Podczas zabiegu skórę nakłuwa się igłami, dlatego pacjent może czuć dyskomfort. Osoby wrażliwe na ból mogą skorzystać ze znieczulenia miejscowego. Nakłucia wykonuje się w odstępach od 5 do 10 mm w celu wstrzyknięcia składników odżywczych. Osoba przeprowadzająca zabieg powinna mieć odpowiednie kwalifikacje, aby nie pogorszyć stanu skóry pacjenta.

Korzyści wynikające z zastosowania mezoterapii

Aby mezoterapia przebiegła sprawnie, przed zabiegiem należy zastosować się do zaleceń lekarza. Przede wszystkim trzeba odstawić środki obniżające krzepliwość krwi i unikać nagrzewania skóry przez słońce, w solarium lub w saunie tuż po zabiegu. Odradza się również korzystanie w tym czasie z basenu.

Trwałość i spektakularny efekt zabiegu zapewnia poddanie się mu w kilku seriach. Ilość wizyt w gabinecie medycyny estetycznej uzależniona jest od stanu skóry pacjenta. Dla podtrzymania efektu stosuje się średnio 3-6 serii zabiegu. Mezoterapia igłowa pozwala poprawić niedoskonałości, takie jak:

 • zwiotczenie skóry,
 • drobne zmarszczki,
 • rozstępy,
 • cellulit,
 • oznaki łysienia.

Składniki zawarte w preparacie stosowanemu w mezoterapii igłowej docierają bezpośrednio do miejsca wymagającego odżywienia. Zabieg ten poprawia mikrokrążenie krwi i zwiększa metabolizm komórek tłuszczowych. Dzieje się tak, ponieważ nakłucia stymulują skórę, co prowadzi do jej regeneracji. Mezoterapia igłowa to zabieg nieinwazyjny. Jest stosowany przez lekarzy medycyny estetycznej i kosmetologów w celu rewitalizacji naskórka i skóry właściwej. Spowalnia także proces starzenia i znacząco poprawia wygląd.

śr. ocena 5 / głosów 14