Łysienie – proces odwracalny?


Długotrwałe wypadanie włosów powoduje ich przerzedzenie i ostatecznie prowadzi do zupełnego wyłysienia. Najczęściej występującym rodzajem łysienia jest łysienie androgenowe, które rozpoczyna się od powstawania zakoli po obu stronach skroni. Czy można przeciwdziałać temu procesowi i przywrócić fryzurze naturalną gęstość?

Minoksydyl – substancja aktywna do stosowania miejscowego

W przypadku łysienia androgenowego odpowiednia suplementacja preparatami wzmacniającym włosy od wewnątrz oraz stosowanie szamponów, odżywek i toników ziołowych nie zahamują wypadania włosów. Potrzebna jest substancja o silnym działaniu, która potrafi odwrócić proces łysienia. Pragnąc przywrócić włosom właściwą objętość, należy szukać produktów zawierających substancję czynną o nazwie minoksydyl. Jest to substancja aktywna przeznaczona do stosowania miejscowego, której działanie zostało udowodnione naukowo. Badania przeprowadzano, porównując efekty podawania minoksydylu z grupą stosującą placebo. W badaniach klinicznych uczestniczyło ponad 2000 osób.

Na czym polega działanie minoksydylu?

Minoksydyl podawany miejscowo w odpowiednim stężeniu przeciwdziała wypadaniu włosów, a co ważniejsze powoduje wzrost nowych. Stymuluje namnażanie się komórek mieszków włosowych w fazie wzrostu. Chroni przed miniaturyzacją mieszków lub nawet sprawia, że zostaje odwrócona. Nadmierne wypadanie włosów stanowi poważny problem, dlatego należy reagować, gdy tylko ilość traconych włosów zacznie wzbudzać niepokój. O problemach związanych z łysieniem androgenowym i działaniu minoksydylu warto przeczytać więcej na stronie http://stopwypadaniuwlosow.pl/.

Kiedy zalecane jest stosowanie preparatu z minoksydylem?

Minoksydyl jest substancją, po którą należy sięgnąć w przypadku łysienia androgenowego. Jest skierowany zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn. Łysienie androgenowe częściej występuje u mężczyzn, ale również w organizmie pań działa pewna dawka testosteronu, dlatego również u nich może pojawiać się ten typ łysienia. Łysienie androgenowe stanowi najczęstszą przyczynę utraty włosów. Szacuje się, że dotyka 95% osób z problemem nadmiernego wypadania włosów. Niestety często przyczyna wypadania włosów pozostaje nierozpoznana i korzystanie z innych preparatów niż zalecane kończy się niepowodzeniem.

Zalecenia dotyczące kuracji

Wskazane jest rozpoczęcie kuracji możliwie jak najwcześniej, zanim łysienie będzie w zaawansowanym stadium, ponieważ zapewnia to większe prawdopodobieństwo nie tylko zahamowania wypadania włosów, ale również odwrócenia procesu łysienia i przywrócenia bujnej czupryny. Lek z minoksydylem można stosować we wczesnej fazie łysienia, jak i na znacznie późniejszym etapie. Zwykle zaleca się stosowanie go dwa razy dziennie, zgodnie z ulotką, ponieważ tylko systematyczność i konsekwencja umożliwiają wyeliminowanie przykrego problemu. O skuteczności leku decyduje właśnie jego regularne stosowanie. Wypadanie włosów zaraz po rozpoczęciu kuracji nie powinno wzbudzać niepokoju, ponieważ minoksydyl powoduje przyspieszenie fazy wzrostu włosów, co powoduje, że stare włosy wypadają, aby nowe mogły zacząć rosnąć.


śr. ocena 7.5 / głosów 2