Lifting biustu. Metody i efekty


Po okresie ciąży i karmienia, a także w wyniku upływu lat kobiece piersi tracą swoją jędrność i młodzieńczy wygląd. Dla wielu pań pogodzenie się z tym jest trudne, dlatego szukają sposobu, by nieco zahamować te zmiany. Medycyna estetyczna przynosi kilka z nich. Jakie metody mogą być przydatne w liftingu biustu?

biust

 Zabieg z wykorzystaniem aparatu Vivace

Zabieg przy użyciu aparatu Vivace to bezpieczna i jednocześnie bardzo precyzyjna metoda nieinwazyjnego liftingu skóry. Urządzenie wykorzystuje technologię frakcjonowania mikroigłowego RF połączoną z termoliftingiem. Krótko mówiąc, polega ona na nakłuwaniu i podgrzewaniu skóry za pomocą fal radiowych, w wyniku czego dochodzi do zagęszczenia i ujędrnienia tkanki. Energia RF, dostarczana za pomocą elektrod mikroigłowych bezpośrednio do skóry właściwej, stymuluje produkcję nowego kolagenu oraz elastyny. Cały system jest minimalnie inwazyjny dla skóry, nie powoduje nawet uszkodzenia naskórka. Dzięki zastosowaniu czerwonego lub niebieskiego światła LED przyspieszona zostaje regeneracja skóry – pełna rekonwalescencja po zabiegu osiągalna jest w okresie od 1 do 2 dni. Zabiegi mogą być stosowane niezależnie od pory roku, pierwsze efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu, ostateczny efekt liftingu osiąga się po upływie od 1 do 3 miesięcy od dnia zabiegu. Efekty to wygładzenie i ujędrnienie skóry piersi, zmniejszenie blizn, rozstępów i zmarszczek, ściągnięcie nadmiaru skóry. Przeprowadzenie pełnego zabiegu trwa od 1 do 2 godzin, najlepsze efekty osiąga się po serii około 4 zabiegów, powtarzanych co 4 tygodnie. Zabieg Vivace posiada pewne przeciwwskazania, nie powinny z niego korzystać między innymi kobiety z ostrymi i przewlekłymi stanami zapalnymi, niewydolnościami krążenia, chorobami krwi, chorobami nerek i wątroby. Pełną listą przeciwwskazań oraz więcej informacji na temat zabiegu znajdziemy na stronie internetowej Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Bellazone.

Mezoterapia bezigłowa

Mezoterapia bezigłowa to system przeznaczony do rozpuszczania tkanki tłuszczowej, zwalczania cellulitu, redukcji zmarszczek oraz wybielania i liftingu skóry. W przeciwieństwie do tradycyjnej mezoterapii przeprowadzana jest bez użycia igieł, a przez to jest całkowicie bezbolesna, nie powoduje obrzęków ani żadnych skutków ubocznych. Ciało pacjentki stymulowane jest za pomocą lasera i specjalnie zaprojektowanych impulsów elektrycznych, które otwierają akwaporyny komórek tkanki podskórnej. Za pomocą specjalnego aplikatora do tkanki dostarczane są płynne substancje aktywne. Efekty zabiegu to między innymi poprawa metabolizmu skóry, poprawa mikrokrążenia oraz lepsze nawilżenie skóry.

śr. ocena 5 / głosów 1