Laserowe usuwanie przebarwień – jaki laser na przebarwienia będzie najlepszym wyborem?


Laserowe usuwanie przebarwień nie jest już nową, ale bardzo cenioną przez specjalistów i pacjentów metodą leczenia. Leczenie laserowe, w porównaniu z klasycznymi metodami usuwania przebarwień (kremy wybielające, złuszczanie mechaniczne, krioterapia), przynosi najlepsze i najszybsze efekty terapeutyczne. Specjaliści medycyny estetycznej mają dziś do dyspozycji wiele skutecznych urządzeń laserowych likwidujących zmiany barwnikowe na skórze. Jaki laser na przebarwienia będzie najlepszym wyborem? Wraz ze specjalistami z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie podpowiadamy, w czym tkwi prawdziwa skuteczność zabiegów laserowych!

Laserowe usuwanie przebarwień – wysoka precyzja działania

Leczenie laserowe jest coraz częściej wykorzystywaną przez lekarzy metodą leczenia nie tylko przebarwień, lecz także innych zmian skórnych. To przede wszystkim z tego względu, że światło laserowe potrafi precyzyjnie trafiać w źródło problemu – energia lasera rozbija nadmiar melaniny (barwnika skóry) na mikroskopijnej wielkości elementy, które nasz organizm następnie usuwa samodzielnie w wyniku naturalnie zachodzących w nim procesów. Impuls laserowy koncentruje się dokładnie w tym miejscu, w którym nagromadzony jest barwnik, dzięki czemu laser jest w stanie działać bezpośrednio na zmianę przebarwieniową. Ta wysoka precyzja działania urządzeń laserowych sprawia też, że podczas zabiegu uszkodzeniu nie ulegają okoliczne tkanki, co skraca do minimum niezbędny czas rekonwalescencji i zwiększa komfort pacjenta. W przypadku innych zabiegów na przebarwienia, np. krioterapii czy peelingów złuszczających, nie możemy mówić o takiej precyzji – podczas zabiegu usuwania przebarwień podrażnieniu ulega niestety również skóra wokół przebarwień.

Jaki laser na przebarwienia? Lasery pikosekundowe liderami w tej kategorii

Podczas zabiegu usuwania przebarwień, jak również innych zmian skórnych, bardzo duże znaczenie ma zastosowanie właściwego urządzenia laserowego. Największą uwagę powinniśmy skupić w tym przypadku na mocy jego działania – im większe i głębiej zlokalizowane przebarwienia, tym moc urządzenia powinna być wyższa. Jednocześnie należy pamiętać tu o bezpieczeństwie – decydując się na zabieg przy użyciu lasera o możliwie najkrótszym impulsie, skracamy do maksimum jego kontakt ze skórą, a tym samym ograniczamy ryzyko jej przegrzania czy poparzenia. Specjaliści z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie polecają przy zabiegu usuwania przebarwień nowoczesne lasery pikosekundowe – w tym oferowany przez klinikę wyjątkowy system Cutera Enlighten Triplex Pico Genesis. To urządzenie, które charakteryzuje się wysoką mocą działania, ale jednocześnie ogromną delikatnością dla skóry, dzięki czemu możliwe jest skuteczne usuwanie przebarwień bez uszkadzania okolicznych tkanek i szybki powrót pacjenta do formy po zabiegu.

Leczenie przebarwień laserem – czy to boli?

Jeszcze do niedawna zabiegi z użyciem urządzeń laserowych narażały pacjenta na uciążliwy ból podczas wykonywanej terapii. Dolegliwości bólowe były ceną, jaką pacjenci byli zmuszeni zapłacić za wysoką skuteczność działania lasera. Dziś jednak wszelkie te odczucia zostały zminimalizowane dzięki wspomnianej wyżej technologii pikosekundowej – ultrakrótka (pikosekundowa) wiązka światła laserowego ma ograniczony kontakt ze skórą, dzięki czemu jesteśmy w stanie uniknąć charakterystycznego uczucia pieczenia skóry podczas zabiegu. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnej wrażliwości na ból każdego pacjenta, ale jednocześnie specjaliści dysponują odpowiednimi metodami znieczulającymi, aby maksymalnie zwiększyć komfort pacjenta w trakcie terapii.

Więcej informacji na temat usuwania przebarwień innowacyjnym laserem pikosekundowym Cutera Enlighten Triplex znajdziesz na stronie:

https://bienkowscyclinic.pl/zabiegi/laser-cutera-enlighten-triplex-pico-genesis-przebarwienia-fotostarzenie-poszerzone-pory/

śr. ocena 5 / głosów 5