Laser jako skuteczna metoda depilacji bikini


Usuwanie niechcianego owłosienia to zajęcie czasochłonne i wymagające dużej precyzji, nieraz też bolesne, zwłaszcza w okolicach bikini. Delikatna skóra wokół miejsc intymnych łatwo się podrażnia w trakcie pośpiesznej, niedokładnej depilacji. Istnieje jednak znakomita alternatywa dla tradycyjnych metod usuwania owłosienia – depilacja laserowa, polecana szczególnie dla okolic bikini.

Laser jako skuteczna metoda depilacji bikini

Na czym polega depilacja laserowa bikini?

Jak wygląda zabieg depilacji bikini i jak się do niego przygotować?

Na te pytania odpowiada ekspert reprezentujący salon kosmetyczny SofiBeauty z Krakowa: Zabieg depilacji laserowej powinien być poprzedzony wnikliwym wywiadem z pacjentem, dzięki czemu można ocenić rodzaj oraz stan jego skóry i owłosienia. Ponadto przed zabiegiem należy również przeprowadzić specjalny test polegający na pomiarze poziomu barwnika zawartego we włosach, czyli melaniny. Przygotowania te mają na celu dobranie optymalnych parametrów wiązki laserowej, która będzie skuteczna i bezpieczna dla danego pacjenta. Warto bowiem zaznaczyć, że urządzenia do przeprowadzania zabiegu depilacji laserowej różnią się między sobą wielkością głowic – ich rozmiar dobiera się w zależności od miejsca usuwania owłosienia. W przypadku okolic bikini, które są stosunkowo trudno dostępne i wyjątkowo wrażliwe, korzysta się z mniejszych głowic. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić owłosienie i zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry, co ułatwi rekonwalescencję po zabiegu. Sam zabieg nie zabiera wiele czasu i polega na skierowaniu wiązki laserowej w wybrane miejsce. Światło lasera przyswajane jest przez melaninę, co generuje ciepło, które uszkadza mieszki włosowe. Dzięki temu eliminowane są włosy w fazie wzrostu. System chłodzenia w głowicy urządzenia chroni okoliczne tkanki przed poparzeniem. Dla uzyskania pełnego efektu zabieg depilacji laserowej bikini należy powtórzyć kilkakrotnie w odstępach ok. 4 do 6 tygodni.

Zalety laserowej depilacji okolic bikini

Depilacja laserowa zyskuje na popularności. Dzieje się tak, ponieważ zabieg ten jest:

  • Bezpieczny – laser w trakcie depilacji działa powierzchownie i nie uszkadza okolicznych tkanek.
  • Skuteczny – regularne powtórzenie zabiegu w określonych odstępach czasu – znacznie dłuższych niż w przypadku depilacji metodami tradycyjnymi – pozwala osiągnąć trwały efekt gładkiej skóry w okolicach bikini.
  • Bezbolesny – specjalny system chłodzenia zastosowany w głowicy chroni skórę przed poparzeniem.

Podsumowując, laserowa depilacja bikini to szybki i estetyczny efekt, bez problemu wrastającego owłosienia i podrażnionej skóry.

śr. ocena 0 / głosów 0