Korekcja nosa. Kiedy skorzystać z pomocy chirurga?


Krzywa przegroda nosowa, garb, zbyt szerokie nozdrza… jest wiele powodów, dla których warto postawić na korekcję nosa. Zabieg raz na zawsze eliminuje problemy z estetyką tej części ciała i co istotne – jest najskuteczniejszy. Operacja zwana rhinoplastyką, przeprowadzona przez prawdziwego specjalistę, potrafi zdziałać cuda. U kogo najlepiej się sprawdzi i jak wygląda?

Korekcja nosa – kiedy warto na nią postawić?

Przyjmuje się, że długość nosa powinna stanowić 1/3 długości twarzy. W najszerszym miejscu zaś powinien on być taki jak szerokość szpary powiekowej i odległość pomiędzy wewnętrznymi kącikami oczu. Czasami się jednak okazuje, że ta część ciała odbiega od powszechnie przyjętych norm estetycznych. W takim przypadku pomaga korekcja nosa. Na taki zabieg mogą się zdecydować również osoby, które nie tylko są niezadowolone z wyglądu, ale też mają krzywą przegrodę nosową i problemy z oddychaniem.

Tak więc korekcja nosa jest w stanie wpłynąć na jego:

  • wielkość,
  • szerokość na grzbiecie,
  • profil,
  • czubek,
  • nozdrza,
  • asymetrię.

Jeśli masz do czynienia ze zbyt szerokimi nozdrzami, garbem, Twój czubek nosa jest za bardzo zadarty lub opada – zabieg wyeliminuje problem. Jak widać, decydują się na niego też osoby, które mają zniekształcenia nosa oraz problemy zdrowotne z nim związane. Nieprawidłowa budowa przegrody czy bocznych ścian coraz częściej jest wykluczana za pomocą korekcji. Operacja usuwa również wady wrodzone i mogą się na nią zdecydować osoby w każdym wieku, u których proces wzrostu nosa jest już zakończony.

Jak wygląda korekcja nosa?

Przede wszystkim wybierz odpowiednią i bezpieczną placówkę medyczną, która ma dobre opinie i duże doświadczenie. Kiedy się umówisz na konsultacje, lekarz przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad. Jak mówi specjalista z kliniki ESTMEDICA sp. z o.o., przed wykonaniem zabiegu należy się także zaszczepić przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B oraz poinformować o wszystkich problemach zdrowotnych. Niezbędne jest też zrobienie podstawowych badań, w tym serca i krwi, a w przypadku kobiet nie zaleca się operacji tuż przed miesiączką, by nie dopuścić do ryzyka krwotoku.

Korekcja nosa trwa zazwyczaj maksymalnie do 3 godzin i jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym – w wyjątkowych przypadkach w ogólnym. Cięcia wykonuje się z reguły wewnątrz nosa, więc nie są one widoczne. Bywają wyjątki na przykład przy zabiegu czubka, lecz rany szybko znikają. Rekonwalescencja trwa około 3 tygodni, w tym czasie pacjent musi zachować środki ostrożności zalecone przez chirurga, w tym nie uprawiać wysiłkowych sportów.

śr. ocena 0 / głosów 0