Korekcja nosa. Po co, jak i dlaczego? Podpowiadamy.


Kult ciała się zmienia, zmieniają się kanony piękna jak i cele do jakich dążymy. W ostatnim czasie należy zauważyć, że bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się szczupła sylwetka co oznacza, że coraz większa liczba osób jest zainteresowana odchudzaniem. Nie bez znaczenia jest również wygląd naszej twarzy. Z roku na rok przybywa liczba zainteresowanych korekcją nosa. Dlatego warto jest zastanowić się nad tym, jak prezentuje się nasza twarz.

Bardzo wiele osób zauważa, że jednak nos jest nieproporcjonalny do reszty twarzy, przez co czują się mało komfortowo. Co więcej bardzo często zdarza się również tak, że kształt nosa powoduje bardzo duże kompleksy, jak i wpływa znacząco na pewność siebie. W praktyce będzie to oznaczało, że warto jest uważniej podejść do kwestii związanej ze zmianami, jak i również możliwościami jakie dają gabinety kosmetyczne czy też chirurgia plastyczna.

Dla kogo jest ten zabieg?

Generalnie uznaje się, że tego typu zabieg doskonale będzie mógł sprawdzić się w przypadku bardzo nienaturalnie dużych nosów, które nie pasują proporcjonalnie do reszty twarzy. Wiadomo, że zdarza się również, że zabieg jest wykonywany u osób, które posiadają krzywe nosy, tutaj zabieg jest wskazaniem nie tylko z uwagi na estetykę wyglądu twarzy ale również z racji praktyczności. Krzywe przegrody nosowe bardzo często powodują problemy z oddychaniem, chrapanie jak i mogą przyczyniać się do powstawania bezdechu sennego który jest niezwykle niebezpiecznym zjawiskiem. Z tego właśnie powodu, jeśli ktoś jest zdania, że jego nos nie jest taki jak być powinien, warto jest by zgłosił się do specjalisty, który to wszystko oceni.

Jakiego typu modyfikacje można uczynić z nosem?

Medycyna estetyczna z czasem daje coraz więcej przeróżnego rodzaju możliwości jeśli chodzi o zmiany jakie można poczynić z ciałem ludzkim. Jednocześnie należy mieć na uwadze fakt, że mimo wszystko jest to ingerencja w nasze ciało, jak i zabieg który jest obarczony ryzykiem. Dość popularnym oraz wpływającym na wygląd całej twarzy zabiegiem jest poprawa grzbietu nosa. Tutaj można stosować przeróżnego rodzaju modyfikacje od zmiany prowadzącej do tego, by linia nosa była prosta do zmiany pozycji samego koniuszka nosa. Korekcja nosa to również zmiana jego proporcji, co można uznać nie tylko za kwestię estetyczną ale przede wszystkim prozdrowotną. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się usuwania garbka nosowego, jak i korekcja czubka nosa. Jednak w przypadku stanu powypadkowego, przebytych chorób bądź też wrodzonej krzywizny duża popularnością cieszy się również zabieg totalnej korekcji nosa. I tak przykładowo, jeśli ktoś posiada krzywą przegrodę nosową, to jednak tego typu operacja będzie w stanie spełnić jego oczekiwania i dać zadowalający efekt.

Jakiego typu znieczulenie stosuje się w trakcie takiego zabiegu?

Nie od dziś wiadomo, że każdy lek, każde znieczulenie jest pewnego rodzaju obciążeniem dla organizmu. Dlatego też by móc w jakiś sposób zminimalizować ryzyko bardzo często stosuje się znieczulenie miejscowe. Wiadomo, że jest to również praktyczne z uwagi na fakt, że zmniejsza ryzyko zakrztuszenia się krwią, która będzie spływała z nosa przez gardło. W bardzo wielu klinikach mimo wszystko specjaliści decydują się na znieczulenie ogólne, które jest z kolei bardziej komfortowe dla pacjenta, jak i również powoduje, że mniej się stresuje całym przebiegiem operacji. W trakcie całej operacji nad samopoczuciem pacjenta czuwa anestezjolog. Cały zabieg trwa około 2 godzin. Jednak bardzo często pacjent zostaje w klinice na obserwacji aż do następnego dnia.

W jaki sposób należy przygotować się do operacji?

O szczegóły zapytaliśmy doświadczonego pracownika kliniki www.chirurgiaestetyczna.pl Przede wszystkim specjalista powinien poinformować o tym, jakiego typu specjalistyczne badania należy wykonać przed samym zabiegiem. Z drugiej jednak strony, jeśli ktoś miał już jakiś zabieg czy też operację zauważy, że jest to w pewnym sensie standardowa procedura jeśli chodzi o badania jakie należy wykonać. Wśród nich można znaleźć między innymi: morfologię krwi, APTT, INR, HBS, poziom glukozy krwi. Niezwykle istotne jest również to, by pacjent miał określoną grupę krwi, a także wykonanie EKG serca. Specjaliści zalecają by na minimum 2 tygodnie przed planowaną operacją zaniechać opalania zarówno na słońcu, jak i w solarium.

Możliwe powikłania po operacji

Pomimo tego, że większość osób decyduje się na zmianę kształtu nosa dla własnego komfortu. To jednak należy mieć świadomość co do tego, że jest to operacja, a każda operacja niesie z sobą możliwe powikłania. W przypadku powikłań po operacji nosa występują one nieprawdopodobnie rzadko, jednak nie zmienia to faktu, że zdarzają się. Do powikłań jakie mogą zdarzyć się po wykonywaniu operacji nosa można zaliczyć między innymi problemy z czuciem, z odróżnianiem zapachu, może wydłużać się czas w którym obrzęk nosa jest bardzo widoczny, jak i również mogą pojawić się trudności z oddychaniem. Czasami źle złożony nos może się odkształcić, co również będzie mogło dać kiepskie efekty. Jednak należy mieć świadomość co do tego, że jeśli chodzi o powikłania po operacji zdarzają się one niezwykle rzadko. Dlatego należy mieć świadomość tego, że jeśli do operacji pchają nas kłopoty związane z przegrodą nosową, z oddychaniem czy tez bardzo złe samopoczucie z uwagi na kształt czy wielkość nosa, to jednak warto jest zdecydować się na ten krok.

Dla kogo jest ten zabieg?

Prawdą jest, że jeszcze kilka lat temu medycyna estetyczna była przeznaczona tylko i wyłącznie dla bardzo zamożnych osób. Jednak wraz z biegiem czasu ceny stały się znacznie bardziej atrakcyjne, co oznacza, że w obecnej chwili właściwie każdy, kto cierpi z powodu swojego nosa będzie mógł pomóc naturze, jak i również poczuć się lepiej w swoim własnym ciele. Ceny zabiegu wahają się już od 2 tysięcy złotych. Wiadomo, że w przypadku bardzo dużej ingerencji, jak i sporych zmian czy problemów cena może się wahać do 10-12 tysięcy. Jednak za efekt jakim jest właściwe samopoczucie oraz swobodne oddychanie właściwie każdy, kto na chwilę obecną ma z tym problem będzie w stanie przeznaczyć te pieniądze.

śr. ocena 5 / głosów 1