Jakie zabiegi są najskuteczniejsze w walce ze zbędnymi kilogramami?


Kolejna próba zrzucenia zbędnych kilogramów zakończyła się fiaskiem? Masz dość ćwiczeń i odmawiania sobie ulubionych posiłków? Medycyna estetyczna ma dla Ciebie idealne rozwiązanie. Nie od dziś stosuje się zabiegi redukujące wagę. Korzystają z nich szczególnie osoby, które mają problem z chudnięciem za pomocą diety i ćwiczeń. Jakie to zabiegi? Kiedy warto zdecydować się na wizytę w gabinecie?

liposukcja kawitacyjna

ABC liposukcji kawitacyjnej

Niektóre partie ciała wymagają pomocy w pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jeśli pomimo diety i ćwiczeń, zbędne kilogramy nadal widać, możesz zdecydować się na liposukcję kawitacyjną. Czym dokładnie jest zabieg i jakie przynosi efekty?

Liposukcja kawitacyjna wykorzystuje fale ultradźwiękowe. Dzięki nim możliwe jest rozerwanie błony komórkowej komórek tkanki tłuszczowej. W przeciwieństwie do tradycyjnej liposukcji zabieg ten nie wymaga wykonywania nacięć na skórze i wprowadzania pod nią igieł w celu odsysania tłuszczu. Za pomocą fal ultradźwiękowych głębokie warstwy tkanek są poddawane masażowi. Dzięki temu zabieg nie wymaga użycia skalpela i tuż po jego wykonaniu można wrócić do codziennych aktywności. Korzyści, jakie przynosi liposukcja kawitacyjna to:

  • redukcja cellulitu,
  • usprawnienie przepływu płynu limfatycznego,
  • poprawa działania układu krążeniowego,
  • poprawa przemiany materii,
  • odżywienie i pielęgnacja skóry.

Aby ściągnąć jak najlepszy efekt, zaleca się wykonanie liposukcji kawitacyjnej w 6-10 seriach. Po zabiegu należy utrzymać odpowiednią dietę. Bez właściwego żywienia osoby z tendencją do tycia mogą szybko przybrać na wadze.

Lipolaser jako innowacyjna metoda redukcji tkanki tłuszczowej

Lipolaser jest urządzeniem, które za pomocą wiązki światła działa na komórki tłuszczowe, wywołując w nich naturalną reakcję syntetyczną. Rozdzielone w ten sposób trójglicerydy są eliminowane przez organizm. Lipolaser, z którego można skorzystać w Studio Figura, w przeciwieństwie do zabiegów operacyjnych, nie powoduje skutków ubocznych.

Jeśli chodzi o przebieg redukcji tkanki tłuszczowej lipolaserem, wygląda on tak, że pod skórę wprowadza się kaniulę wysyłającą wiązkę światła. Poza pozbyciem się nadmiaru tłuszczu zabieg pomaga w obkurczaniu się skóry. Dzięki temu nie staje się ona wiotka i nie tworzą się zwisające fałdy. Światło uwalniane z lasera działa wyłącznie na komórki tłuszczowe. Obecne na powierzchni śródmiąższowej pozostają nienaruszone.

Lipolaser nie tylko pozwala pozbyć się nadmiaru tłuszczu, ale poprawia także wygląd skóry. Może działać na nią odmładzająco i pomagać w walce z cellulitem. Zabieg polecany jest w szczególności osobom, które pomimo diety i ćwiczeń mają problem z pozbyciem się tkanki tłuszczowej.

śr. ocena 5 / głosów 16