Jakie właściwości ma kwas hialuronowy?


Kwas hialuronowy to jedna z najpopularniejszych substancji wykorzystywanych współcześnie w medycynie estetycznej. Dzięki niemu skóra jest odpowiednio nawilżona, przez co wygląda na jędrną i odżywioną. Ogromną zaletą kwasu hialuronowego jest także bezpieczeństwo jego stosowania. W jakich sytuacjach najlepiej zdecydować się na jego użycie i jakie daje efekty?

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy — co warto o nim wiedzieć?

Pomimo swojej nazwy, kwas hialuronowy tak naprawdę nie ma nic wspólnego z innymi kwasami wykorzystywanymi podczas zabiegów kosmetycznych. Co więcej, jest to substancja, która naturalnie występuje w organizmie człowieka. Odpowiada za utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia skóry, co przekłada się na jej elastyczność i piękny, młody wygląd.

Rozróżnia się dwa typy kwasu hialuronowego: usieciowany i nieusieciowany. Od tej właściwości zależy jego gęstość oraz możliwości wykorzystania.  Nieusieciowany kwas najczęściej wykorzystuje się w pielęgnacyjnych zabiegach zewnętrznych wykonywanych na twarzy celem nawilżenia i zagęszczenia skóry. Dzięki niemu zyskuje ona zdecydowanie lepszy i zdrowszy wygląd. Z kolei usieciowana substancja jest idealna przy likwidacji (wypełnieniu) zmarszczek.  Kwas podajemy śródskórnie po znieczuleniu maścią. Nie ma się jednak czego obawiać, bo zabieg jest szybki i nie wymaga rekonwalescencji. Zawsze jednak należy wziąć pod uwagę możliwość powstania niewielkich siniaków — tłumaczy specjalista z gabinetu medycyny estetycznej KERAMED.

Zastosowanie kwasu hialuronowego w kosmetyce

Kwas hialuronowy jest substancją, która cieszy się bardzo dużą popularnością wśród pacjentów. Na ten fakt wpływa przede wszystkim jego skuteczność. Stosując go regularnie można:

  • zadbać o nawilżenie skóry i zwiększyć jej elastyczność,
  • zredukować pierwsze zmarszczki i zapobiec powstawaniu nowych,
  • wzmocnić skórę i zapewnić jej naturalną barierę ochronną.

Na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju kosmetyków z kwasem hialuronowym w składzie, które wspomagają naturalny wygląd. Co ciekawe, mogą być one wykorzystywane nie tylko do ciała, ale również do włosów, doskonale je regenerując. Stosowane regularnie przynoszą naprawdę bardzo dobre efekty. Mimo wszystko najlepsze działanie przyniesie kwas hialuronowy aplikowany przez specjalistę. Nic dziwnego, że tak dużym zainteresowaniem cieszą się zabiegi kosmetyczne oraz medycyna estetyczna.

Kwas hialuronowy pod postacią nici – coraz popularniejszy zabieg

Nowoczesna medycyna estetyczna proponuje wiele rozwiązań, które mają na celu poprawę wyglądu i redukcję procesów starzenia się skóry. Wśród nich bardzo ciekawą opcją jest wyjątkowo gęsty kwas hialuronowy, który aplikowany jest pacjentom w postaci delikatnych nici. Zabieg zaczyna się w okolicy ucha i przechodzi przez strukturę policzka, tworząc tak zwane rusztowanie dla skóry.

Należy pamiętać, że w przypadku tego typu zabiegów warto wybierać wyłącznie sprawdzone placówki i doświadczonych specjalistów. Może to mieć wpływ na przebieg aplikacji kwasu oraz na efekty.

śr. ocena 0 / głosów 0