Jakie lasery stosuje się w zabiegach depilacji?


Depilacja laserowa to zabieg, który cieszy się coraz większą popularnością. Wykonać go można w większości miast w Polsce, a gabinety medycyny estetycznej nieustannie rozszerzają swoją ofertę i uzupełniają wyposażenie placówek o nowsze i bardziej zaawansowane urządzenia. Na rynku dostępne są najróżniejsze lasery, a każdy z nich charakteryzuje się czymś innym. O specyfikacji najpopularniejszych z nich opowiadamy w artykule!

Depilacja laserowa

Laser diodowy LightSheer® , czyli jedno z najskuteczniejszych urządzeń do depilacji

Zestawienie najpopularniejszych laserów warto rozpocząć od wyróżnienia diodowego modelu LightSheer®, będącego jednym z najbardziej profesjonalnych i najskuteczniejszych urządzeń. Jego działanie powiązane jest ze zjawiskiem selektywnej fototermolizy – laser wytwarza wiązkę, która dociera bezpośrednio do mieszka włosowego, a następnie skutecznie i efektywnie niszczy te fragmenty włosów, które są odpowiedzialne za ich wzrost. Efektem jest trwała utrata zbędnego owłosienia, która następuje po wykonaniu serii 3-4 zabiegów.

Na fenomen lasera wpływa także komfort odczuwalny podczas zabiegów – oczywiście, nie są one w stu procentach bezbolesne, jednak urządzenie wyposażone jest w specjalny system chłodzący, który zmniejsza uczucie bólu i pieczenia, a także redukuje powstawanie zaczerwień i podrażnień. Zabieg sam w sobie jest w pełni bezpieczny i nieinwazyjny, a jakość urządzeń potwierdzają liczne certyfikaty. Depilację przy użyciu lasera LightSheer® w Warszawie wykonasz w profesjonalnym gabinecie kosmetyki laserowej – Studio Laser.

Inne rodzaje laserów do walki z niechcianym owłosieniem

Choć laser diodowy wykazuje bardzo wysoką skuteczność w walce z niechcianym owłosieniem, niektóre gabinety medycyny estetycznej korzystają z innych urządzeń. Wśród najpopularniejszych z nich wyróżnia się:

  • laser aleksandrytowy – źródłem światła urządzenia jest kryształ. Znajduje zastosowanie w depilacji zarówno jaśniejszych, jak i nieco ciemniejszych włosków. Ze względu na jego specyfikację, może być niebezpieczny podczas używania na ciemniejszej skórze,
  • laser rubinowy – w urządzeniach tego typu źródłem światła jest rubin. Jest to laser, który przeznaczony jest do usuwania ciemniejszych włosków na jasnej karnacji,
  • laser neodymowo-yagowy Nd:YAG – charakteryzuje się największą długością fali lasera, skutecznie usuwa włoski nawet na ciemnej skórze, jednak depilacja przeprowadzana przy jego użyciu może być bolesna.

Jak mówi nam ekspert z gabinetu Studio Laser:

Niezależnie od rodzaju urządzenia, kluczowym czynnikiem jest dobór odpowiednich parametrów lasera. Pozwala to na zachowanie bezpieczeństwa podczas zabiegu oraz uzyskanie satysfakcjonujących rezultatów.

Ważne jest więc, aby zawsze wybierać rzetelne i zaufane studio depilacji laserowej. Tylko oryginalny sprzęt wysokiej klasy, a także kompetencje pracownika, są w stanie zapewnić najlepsze efekty.

śr. ocena 0 / głosów 0