Jak zamykać rozszerzone naczynka?


Medycyna estetyczna oferuje wiele metod umożliwiających usunięcie rozszerzonych naczynek ze skóry twarzy i ciała. Zabiegi proponowane przez gabinety przeprowadza się przy użyciu specjalistycznych aparatów, których zasady działania różnią się, jednak prowadzą do jednego efektu – zamknięcia naczynek i przywrócenia skórze jednolitego koloru. Czym różnią się dostępne metody?

terapia laserem

Dlaczego naczynka pękają?

Popękane naczynka widoczne na skórze powstają na skutek nadmiernego wypełnienia krwią naczyń włosowatych, których ścianki pod jej naporem pękają. Pajączki naczyniowate dzieli się na pierwotne powstające wskutek zmian zachodzących w organizmie (np.: choroby, ciąża), oraz na wtórne, których występowanie związane jest z działaniem czynników zewnętrznych. Pękające naczynka pojawiają się przede wszystkim u osób z cerą naczyniową.

Pielęgnacja cery naczyniowej

Wrażliwa i delikatna cera naczyniowa potrzebuje odpowiedniej i regularnej pielęgnacji. Kremy stworzone z myślą o cerze naczyniowej swym działaniem uszczelnią kapilary znajdujące się pod skórą i tym samym wzmocnią naczynia krwionośne. Troskliwa pielęgnacja może zapobiegać pękaniu nowych naczynek, jednak nie spowoduje, że trwale uszkodzone naczynia staną się niewidoczne. Bezpieczną i skuteczną metodą jest laserowe zamykanie rozszerzonych naczyń, którego efektem jest usunięcie popękanych naczyń i wyrównanie kolorytu skóry.

Usuwanie naczynek laserem Neodymowo-Yagowym

Laserową redukcję rozszerzonych naczyń przeprowadzana się laserem Neodymowo-Yagowym. Światło lasera wychwytuje hemoglobinę, czyli czerwony barwnik krwi,  w wyniku czego skoagulowane naczynie znika od razu lub ulega tzw.resorpcji w niedługim czasie po zabiegu. Jak wyjaśnia gabinet laseroterapii Lasermedica, odpowiednia pielęgnacja skóry naczyniowej lub newralgicznych miejsc u osób, u których doszło do rozszerzenia naczyń w wyniku oddziaływania czynników środowiskowych lub genetycznych może wzmocnić skórę i zminimalizować ryzyko pękania kolejnych naczyń pod warunkiem, że problem nie jest rozległy.  Jeśli jednak stopnień zaawansowania pojawiających się pajączków jest duży, laseroterapia będzie jedną z metod, która w znaczy sposób zredukuje ich widoczność i przywróci skórze dawną kondycję.

Skóra po zabiegu może być lekko zaczerwieniona i podrażniona. Delikatne uczucie pieczenia znika po kilku godzinach po zabiegu. Ilość sesji oraz częstotliwość impulsów lasera ustalana jest indywidualnie.

śr. ocena 5 / głosów 4