Jak pozbyć się zmarszczek na twarzy?


Zmarszczki to naturalny, acz niekoniecznie mile widziany efekt procesu starzenia się skóry. Z wiekiem, gdy włókna kolagenowe ulegają degradacji, traci ona swoją elastyczność i jędrność, przez co dochodzi do pogłębiania się bruzd. Dotyczy to w szczególności twarzy, gdzie zmarszczki mimiczne powstają wokół oczu, ust oraz na czole. Jak skutecznie można pozbyć się tych nieestetycznych oznak starzenia i poprawić swój wygląd oraz samopoczucie?

zabiegi usuwania zmarszczek

Wypełniacze

Medycyna estetyczna oferuje bogaty wachlarz zabiegów przeciwzmarszczkowych, jednak największą popularnością od lat cieszą się substancje wypełniające. Metoda ta polega na wstrzykiwaniu w skórę specjalnych preparatów, które wypełniają istniejące bruzdy i zapobiegają powstawaniu nowych zmarszczek. Wyróżniamy tu dwie podstawowe metody wygładzania zmarszczek:

  • Botoks – potoczna nazwa dla toksyny botulinowej, która niweluje napięcie mięśniowe twarzy. Niewielkie ilości tego preparatu porażają nerwy i wyraźnie wygładzają skórę twarzy, redukując zmarszczki mimiczne, w tym kurze i lwie zmarszczki. Do zalet zabiegu należy szybkość, bezbolesność i natychmiastowy efekt.
  • Kwas hialuronowy – to substancja naturalnie występująca w organizmie człowieka, odpowiedzialna za wiązanie wody, a co za tym idzie za prawidłowe funkcjonowanie włókien kolagenowych i nawilżenie skóry. Zabieg jest w pełni bezpieczny i wysoce skuteczny – pomaga pozbyć się nawet głębokich bruzd, widocznie ujędrnia i odmładza twarz.

Nowoczesne technologie

Medycyna estetyczna chętnie korzysta z innowacji, które pozwalają na osiąganie lepszych rezultatów w krótszym czasie. Do tego typu nowoczesnych metod wykorzystywanych w walce ze zmarszczkami zaliczamy:

  • Laser frakcyjny CO2 – polega na oddziaływaniu wiązki laserowej na skórę, co prowadzi do złuszczenia jej wierzchniej warstwy oraz stymulacji znajdujących się w głębi włókien kolagenowych. W efekcie skóra staje się bardziej napięta, jak po liftingu.
  • Lifting HIFU – to metoda podgrzewania i pobudzenia tkanki skórnej przy pomocy ultradźwięków. Po zabiegu włókna kolagenowe zostają wzmocnione, dzięki czemu skóra jest uelastyczniona, a zmarszczki znacznie spłycone.

Inne

Jakie wyróżniamy inne metody usuwania zmarszczek na twarzy? Na szczególną uwagę zasługuje tu mezoterapia, czyli wprowadzanie substancji (np. witamin i kwasu hialuronowego) w tkanki skórne za pomocą specjalnej igły, co pozwala na uzyskanie niezwykle estetycznego, wyraźnie odmłodzonego wyglądu. Do bardziej innowacyjnych metod oferowanych np. w gabinecie medycyny estetycznej Keramed we Wrocławiu należy karboksyterapia, czyli zabieg usuwania niedoskonałości skóry, w tym również zmarszczek, przy pomocy dwutlenku węgla. Tradycyjną techniką jest natomiast lifting twarzy pomocy specjalnych nici. Podsumowując: współczesna medycyna estetyczna oferuje wiele możliwości skutecznego pozbycia się zmarszczek i odjęcia lat.

śr. ocena 0 / głosów 0