Jak powiększyć usta i uniknąć ,,efektu karpia”?


Powiększanie ust to bodaj najpopularniejszy zabieg medycyny estetycznej. Nic w tym dziwnego, bo piękne i kształtne usta, uważane były od wieków za jeden z głównych atrybutów kobiecości. W tym zakresie medycyna estetyczna dostarcza ogromu możliwości. Przedmiotem tego rodzaju zabiegów jest powiększanie całych ust, poprawianie dysproporcji między wargą dolną a górną, likwidowanie asymetrii, podnoszenie kącików a także udoskonalanie linii górnej wargi, zwanej „Łukiem Kupidyna”.

Powiększanie ust

Jakie wypełniacze stosuje się w celu powiększenia ust?

Niegdyś, chcąc powiększyć sobie usta, trzeba było się liczyć z koniecznością wszczepienia implantu. Nie trzeba nawet zaznaczać, że była to metoda mało komfortowa z powodu konieczności nacięcia skóry i wprowadzenia pod nią sporego kawałka ciała obcego.

Dziś już nikt nie pamięta o takich metodach, bo najnowsze zdobycze kosmetologii to również doskonałe wypełniacze. Aktualnie na topie jest kwas hialuronowy oraz tłuszcz pozyskany od pacjentki. Obie te metody są doskonałe ze względu na doskonałą przyswajalność, bo kwas hialuronowy jest obecny w ciele ludzkim. Właśnie ta metoda stosowana jest przez dobre kliniki medycyny estetycznej, np. DERMETIS. W takich miejscach można mało inwazyjnie nie tylko wymodelować usta, pozbyć się nadmiernego owłosienia, zlikwidować przebarwienia na skórze, ale również pozbyć się zmarszczek czy wymodelować owal twarzy.

Piękny kształt ust bez przerysowania

Kwias hialuronowy jest naturalnym budulcem organizmu ludzkiego. Najwięcej mamy go w młodości i to widać w jędrności całego ciała. Z wiekiem jest go coraz mniej i czasem niektóre fragmenty ciała tracą swoją naturalną jędrność. Wtedy do akcji wkraczają nowoczesne wypełniacze, które świetnie się przyjmują, nie tworzą efektu przerysowania, popularnie zwanego „efektem karpia”.

Tego typu przesada w efektach zabiegu dzisiaj dotyczy wyłącznie osób, które powiększanie ust przeprowadziły w sposób nieprzemyślany. Mowa to o osobach, które świadomie przesadziły z ilością wypełnienia, jak też o osobach, które zaufały niewłaściwym ludziom. Często za tą ostatnią sytuacją stoi chęć zaoszczędzenia pieniędzy. Prawda jednak jest, że jeśli chodzi o własne zdrowie i wygląd, to w tej materii nie warto oszczędzać.

 Nie warto więc szukać łatwych i niepewnych okazji, tylko oddać się w ręce profesjonalistów. Tylko zabieg wykonany przez lekarza o dużym doświadczeniu jest gwarancją na pełny sukces i lepszą jakość życia. Standardowe procedury, jak też optymalna ilość wypełniacza jest gwarancją pięknego i naturalnego efektu. Przy pełnym stosowaniu się do zaleceń lekarza specjalisty z zakresu medycyny estetycznej, nie ma mowy o powstaniu niepożądanych efektów.

śr. ocena 0 / głosów 0