Jak działa usuwanie blizn laserem?


Większość osób ma blizny. Często są to pozostałości po wypadkach z dzieciństwa lub ślady po młodzieńczym trądziku. Do ich powstawania przyczyniają się także różne zabiegi. Powodów powstawania blizn jest wiele. Niestety w większości wyglądają one nieestetycznie i mogą stanowić nawet przyczynę kompleksów. Na szczęście możliwe jest ich likwidowanie za pomocą lasera. Sprawdź, na czym polega ta metoda. Tłumaczymy, w jaki sposób wykonywany jest zabieg.

usuwanie blizn laserem

Likwidowanie blizn laserem to zabieg, z którego mogą skorzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Jest on przeznaczony dla osób w różnym wieku. Przed jego wykonaniem należy się jednak skonsultować z lekarzem, aby ocenił, czy dana blizna na pewno może zostać poddana redukcji. Nie wszystkie zmiany na skórze da się całkowicie usunąć. Niektóre z nich nadal pozostaną, ale po zastosowaniu lasera będą znacznie mniej widoczne. To, czy możliwa jest ich całkowita likwidacja, zależy od rodzaju konkretnej blizny i jej głębokości.

Do redukcji blizn stosuje się specjalny laser frakcyjny, który wyróżnia się nowoczesną technologią. Jego wykorzystywanie umożliwia krótką rekonwalescencję, ponieważ podczas zabiegu nie dochodzi do przegrzania tkanek. Laser CO2 pobudza produkcję kolagenu, odpowiedzialnego przede wszystkim za jędrność skóry. Dzięki temu możliwe jest zlikwidowanie zmian powstałych na ciele, głównie blizn – tłumaczy pracownik centrum medycznego Sublimed.

Efekty likwidowania blizn laserem frakcyjnym

Blizny to problem wielu osób, zwłaszcza jeśli znajdują się w widocznych miejscach. Jeżeli przeszkadzają Ci te zmiany i chciałbyś je zlikwidować, zastanów się nad zabiegiem z wykorzystaniem lasera frakcyjnego. Dzięki niemu możliwe jest zredukowanie lub nawet całkowite usunięcie blizn z różnych części ciała. Likwidowanie blizn laserem polega na uszkodzeniu naskórka, co wywołuje produkcję włókien kolagenowych oraz ogólną przebudowę skóry.

Po zabiegu skóra ulega napięciu i wygładzeniu. Dzięki temu ładniej się prezentuje i nie stanowi przyczyny kompleksów. Użycie lasera CO2 nie jest bolesne dla pacjenta. Podczas zabiegu można odczuć jedynie delikatne szczypanie lub pieczenie, ale możliwe jest zastosowanie znieczulenia. Dobrym sposobem na złagodzenie tych dolegliwości jest także zastosowanie strumienia chłodnego powietrza. Podczas zabiegu wystarczy go nakierować na skórę, która jest poddawana terapii. Aby zredukować bliznę, nie zawsze wystarczy wykonanie jednego zabiegu. Niekiedy konieczne okazuje się jego powtórzenie, aby możliwe było uzyskanie lepszych efektów. Zazwyczaj wykonuje się od jednego do nawet czterech zabiegów, które trwają nie dłużej niż godzinę. Czas zależy jednak od powierzchni skóry poddawanej działaniu lasera.

śr. ocena 5 / głosów 15