Dlaczego warto zdecydować się na laserowe usuwanie blizn


Usuwanie blizn przy pomocy lasera to doskonałe rozwiązanie dla osób, których problemem są nieestetyczne blizny potrądzikowe, często będące źródłem ogromnych kompleksów. Ten sposób ich pozbywania się ma wiele zalet. Sprawdźcie dlaczego warto zdecydować się na laserowe usuwanie blizn.

O zabiegu

Laserowe usuwanie blizn to metoda, w której wykorzystywane jest specjalne urządzenie. Emituje ono światło, które precyzyjnie i głęboko penetruje komórki tkanki podskórnej oraz skóry właściwej. Ten zabieg pozwala na usunięcie blizn potrądzikowych oraz pooperacyjnej.

Niektóre lasery działają na zasadzie frakcyjnej fototermolizy, czego efektem są wygładzenie, poprawa wyglądu skóry, jej napięcia oraz kolorytu. Ponadto, zabieg ten stymuluje również produkcję nowych włókien kolagenowych i elastycznych, co skutkuje napięciem i liftingiem skóry.

Intensywność terapii laserowego usuwania blizn uzależniona jest od decyzji lekarza wykonującego zabieg. Musi być ona indywidualnie dobrana do potrzeb pacjenta, aby cała terapia mogła przynieść oczekiwane rezultaty – tłumaczy ekspert reprezentujący Laser Estetic.

Dlaczego laserowe usuwanie blizn?

Usuwanie blizn laserem niesie ze sobą spore korzyści, wśród których wymienić należy:

  • bezpieczeństwo i komfort – zabieg jest prawie bezbolesny (komfort pacjenta można zwiększyć poprzez zastosowanie maści znieczulającej) i w pełni bezpieczny,
  • krótki okres rekonwalescencji – tego typu zabieg daje lepsze efekty, niż inne metody walki z bliznami, ponieważ po jego przeprowadzeniu skóra goi się stosunkowo szybko.

Warto pamiętać, że po przeprowadzonym zabiegu laserowego usuwania blizn należy unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce i regularnie stosować kremy regenerujące oraz kremy z wysokim filtrem (zwłaszcza w lecie i przez kilka tygodni po wykonanym zabiegu).

Nie dla wszystkich

Choć laserowe usuwanie blizn jest zabiegiem bezpiecznym, to nie każdy może się na niego zdecydować. Odradza się przeprowadzanie tego zabiegu osobom zażywającym określone leki oraz sterydy, leki fotouczulające oraz leki rozrzedzające krew. Usuwanie blizn laserem możliwe jest dopiero po odczekaniu trzech miesięcy od zakończenia przyjmowania tego typu preparatów.

Korekcji blizn laserem nie mogą podjąć się także kobiety w ciąży i matki karmiące. Nie mogą poddać się temu zabiegowi także ci, którzy cierpią na aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe skóry oraz chorzy na nowotwory skóry. Nie leczy się blizn laserem również wtedy, gdy pacjent ma atopowe zapalenie skóry lub świeżą opaleniznę, blizny przerostowe i keloidy.

śr. ocena 5 / głosów 3