Dlaczego odbudowa zębów przy użyciu implantów zębowych jest tak skuteczna


Implanty zębowe stanowią najskuteczniejszy sposób na odbudowę utraconych zębów. Wykonane są bowiem z materiałów, które nasz organizm bardzo dobrze toleruje oraz na pierwszy rzut oka niczym nie różnią się od naszych naturalnych zębów. Są przy tym bardzo trwałe, prawidłowo wszczepiony implant może nam bowiem służyć przez całe życie, z powodzeniem zastępując utracone zęby.

Doskonała tolerancja implantów zębowych przez organizm człowieka

Implanty zębowe wykonywane są z wykorzystaniem tzw. biozgodnych materiałów. Elementy, które zastępują korzenie zęba, są wprowadzane w dziąsło oraz mocowane do kości szczęki lub żuchwy. Te fragmenty implantu, które znajdują się w dziąśle, najczęściej wykonywane są z tytanu i jego stopów albo z cyrkonu. Materiały te charakteryzują się łatwą przyswajalnością przez organizm człowieka oraz doskonałą tolerancją. Dzięki ich zastosowaniu nie ma więc ryzyka odrzucenia tego implantu lub komplikacji zdrowotnych, które mógłby on wywołać. Z takich materiałów korzysta przykładowo prywatna klinika stomatologiczna Unimedex już od 26 lat !

Oprócz tego, materiały biozgodne posiadają także wysoką trwałość oraz wytrzymałość, co jest bardzo istotne ze względu na podstawową funkcję, jaką pełnią nasze zęby. Dobrze wykonany implant musi bowiem codziennie mierzyć się z przeżuwaniem i rozdrabianiem pokarmu. Posiadając implanty, nie ma konieczności eliminowania ze swojej diety nawet twardych pokarmów.

Korona implantu do złudzenia przypominająca prawdziwy ząb

Zewnętrzna część implantu zębowego najczęściej wykonywana jest z porcelany. Za pomocą specjalnego łącznika korona jest mocowana do wszczepionego w dziąsło pacjenta filaru zastępującego korzeń zęba. Są dwie metody mocowania korony do filaru. Przy zastosowaniu pierwszej z nich korona jest cementowana na łącznik  protetyczny, a w drugiej korona jest przykręcana do łącznika. Wraz z erą technologii 3D Cerec można wykonać koronę pełnoceramiczną hybrydową przykręcaną do implantu. Łączy ona w sobie funkcję łącznika i korony .

Porcelanowe korony wykonywane są przez protetyka. Dodatkową zaletą jest także możliwość nadania im estetycznego kształtu oraz dopasowania do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Korony porcelanowe charakteryzują się także dużą trwałością i odpornością, dzięki czemu doskonale zastępują brakujące zęby.

śr. ocena 5 / głosów 1