Dlaczego coraz chętniej korzystamy z medycyny estetycznej?


Jeszcze kilka lat temu zabiegi medycyny estetycznej kojarzyły nam się wyłącznie z celebrytami i osobami dysponującymi sporym majątkiem. Dla wielu Polek był to luksus, o którym mogły tylko pomarzyć lub budzące niepokój ingerencje w wygląd. Dziś powoli medycyna estetyczna staje się czymś na równi z kosmetyką, czy fryzjerstwem. Interesują się nią już nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. Skąd takie zainteresowanie i dlaczego coraz chętniej decydujemy się na wizytę w gabinecie?

Młodszy wygląd

Gdybyśmy przeprowadzili ankietę wśród osób zainteresowanych medycyną estetyczną, większość na pytanie, jaki efekt chciałyby osiągnąć, odpowie: „Młodszy wygląd”. Upływający czas, a do tego szybki, często niezdrowy tryb życia, to wszystko sprawia, że w pewnym momencie nasza twarz nie wygląda już tak, jak kiedyś. Patrząc w lustro, widzimy, że brakuje nam świeżości. Oczy stają się mniej wyraziste, kąciki ust opadają, tworzą się bruzdy nosowo-wargowe, a zmarszczki na czole nie są już tylko efektem chwilowego zdenerwowania. Zainteresowanie poprawą swojego wyglądu, odmłodzeniem swojej twarzy, zaczynamy zwykle od najpopularniejszej metody – tzw. botoksu, czyli dokładniej toksyny botulinowej. A co dalej?

Sprawdzone informacje

Szukamy informacji, na początku głównie w Internecie i zapoznajemy się z kolejnymi zabiegami, które mogłyby nam pomóc. Śledzimy artykuły i fora internetowe. A na tych drugich z roku na rok widzimy więcej pochlebnych opinii, które obalają niektóre mity na temat zabiegów medycyny estetycznej. Przekonujemy się, że warto skorzystać z zabiegów, by poprawić swój wygląd. Fakt, że jakaś celebrytka przesadziła z medycyną estetyczną i dziś nie przypomina samej siebie, wcale nie znaczy, że jest to złe rozwiązanie. Po prostu ze wszystkiego trzeba korzystać rozsądnie i z umiarem. Coraz chętniej decydujemy się na zabiegi medycyny estetycznej, bo możemy oglądać realne, prawdziwe przykłady, jak to właściwie działa i jakie daje efekty.

– Zaufamy przecież przyjaciółce, która pokaże nam efekty zabiegu i opowie, jak on wyglądał i ile kosztował – mówi nam przedstawicielka firmy Elseftawy Training Center z Wrocławia.

Precz z kompleksami

Medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna często pozwalają nam na pozbycie się kompleksów, które męczyły nas już od czasu dojrzewania. Do niedawna obowiązywała zasada: „Skoro tak jest, to tak musi być”, z której dzisiaj coraz chętniej rezygnujemy. Dotyczy to każdej dziedziny życia, od wyglądu, przez sytuację rodzinną, po karierę zawodową. Jeżeli od zawsze męczy nas za bardzo opadająca powieka, utrudniająca wykonanie makijażu, który finalnie i tak nie prezentuje się dobrze, bo oczy są asymetryczne – dlaczego by tego nie zmienić? Zabiegi medycyny estetyczniej nie są wcale horrendalnie drogie. Nawet jeśli będzie trzeba odłożyć trochę pieniędzy przez kilka miesięcy, na pewno warto to zrobić. Dla swojego lepszego samopoczucia.

śr. ocena 5 / głosów 4