Dermapen4 – najnowocześniejsza mezoterapia mikroigłowa


Starość dotyka każdego, dlatego wiele z nas marzy o tym, by jak najdłużej zachować młody i świeży wygląd. Najlepszą metodą stymulującą procesy regeneracyjne skóry są mikrourazy. To właśnie one wykorzystują naturalne zdolności organizmu do regeneracji skóry i fizjologicznej zdolności odnawiania kolagenu. W tym artykule dowiesz się, jaki zabieg jest dużo bardziej efektywny niż znane dotychczas metody stosowane w mezoterapii i mikronakłuwaniu skóry.

Mezoterapia mikroigłowa

Czym jest mezoterapia mikroigłowa i jak wygląda zabieg?

Mezoterapia mikroigłowa to bezbolesny i małoinwazyjny zabieg, niewymagający znieczulenia ogólnego. Daje on zauważalne gołym okiem efekty w krótkim czasie. Z jego pomocą wygładzimy głębokie zmarszczki, podniesiemy skórę wokół powiek, zredukujemy opadające kąciki ust, poprawimy wygląd i napięcie skóry na policzkach oraz uzyskamy wyraźny efekt odmłodzenia twarzy. Zabieg można wykonywać nie tylko na twarzy, ale także na ciele, co pomoże nam zredukować cellulit, blizny, rozstępy i przebarwienia, oraz wygładzić nierówności i zgrubienia podskórne. Co więcej, ujędrni on nasze ciało po odchudzaniu i ciąży, pomoże w leczeniu trądziku, a nawet zatrzyma proces wypadania włosów.

Mezoterapię mikroigłową we Wrocławiu przeprowadza się przy pomocy specjalnego urządzenia wyposażonego w niewielką końcówkę z małymi igiełkami. Mają one za zadanie pobudzić naskórek, który staje się bardziej przepuszczalny, dzięki czemu skórze można dostarczyć koktajli pełnych składników aktywnych. Dzięki tym nakłuciom naturalne procesy zachodzące w skórze są wzmacniane. Zwiększa się również produkcja włókien kolagenowych i elastynowych. Co ważne, zabieg ten wskazany jest dla osób po 30 roku życia, które zaczynają zauważać pierwsze oznaki starzenia. Mogą go wykonywać także kobiety w ciąży oraz osoby ze skórą cienką i delikatną. Przeciwwskazaniem do mezoterapii mikroikłowej są choroby skóry, obecność brodawek, znamion, opryszczki, alergii, czy innego zapalenia skóry.

Czym jest Dermapen4?

Dermapen4 jest najnowocześniejszym urządzeniem pozwalającym poprawić stan naszej skóry. Przy jego użyciu można wprowadzić substancje odżywcze nawet do najgłębszych warstw skóry. Głowica składająca się z cienkich igieł tytanowych umożliwia wykonanie mikronakłuć, które stymulują proces budowy nowych komórek i pobudzają macierz międzykomórkową. Funkcja automatycznego nakłuwania skóry pozwala na lepsze przenikanie substancji czynnych stosowanych w mezoterapii, zmniejszając odczuwanie bólu. Dermapen4 charakteryzuje się małymi rozmiarami, co pozwala przeprowadzić zabieg nawet w najtrudniej dostępnych miejscach, tj. okolice oczu, czy ust. Wyjątkowo dobre efekty daje połączenie z osoczem bogatopłytkowym, w dodatku skrócony jest okres rekonwalescencji przy połączeniu osocza z dermapenem.

Jak zauważa specjalista reprezentujący centrum kosmetyczne Perfect Glamour w Szczeciniedermapen4 to urządzenie pozwalające wykonywać zabiegi odmładzające i lecznicze na całej twarzy i ciele, tj. szyi, dekolcie, brzuchu, udach, czy pośladkach. Zabieg tym urządzeniem pozwala na stosowanie terapii u pacjentów z wiotką i cienką skórą.

Zabiegi najlepiej jest wykonywać w odstępie 2 do 4 tygodni – najczęściej stosuje się, co 3 tygodnie – 3 lub 4 zabiegi w serii, czasami konieczne jest wykonanie 5 zabiegów, jednak o tym decyduje lekarz. Obszar skóry, który ma zostać poddany zabiegowi, najpierw się znieczula kremem znieczulającym oraz dezynfekuje. Następnie nakłada się na skórę odpowiedni preparat. Po zabiegu pacjent może odczuwać ciepło oraz lekkie pieczenie. Należy także zapomnieć o opalaniu na około 4 tygodnie od zabiegu. Niezwykłą zaletą tego zabiegu jest krótka minimalizacja odczuwania bólu i dyskomfortu, czas zabiegu, krótki czas powrotu do aktywnego życia zawodowego oraz automatyczna kontrola głębokości zabiegu.

śr. ocena 0 / głosów 0