Depilacja laserowa w praktyce


Depilacja laserowa jest marzeniem wielu kobiet oraz coraz większej ilości mężczyzn. Wydaje się bowiem bardzo dobrą alternatywą dla innych metod usuwania niechcianego owłosienia z nóg, pleców, barków czy okolic bikini. Czy jednak zdecydowanie się na wykonanie takiego zabiegu w gabinecie kosmetycznym, na pewno jest dobrym pomysłem i zabieg naprawdę pozwoli osiągnąć wymarzone efekty? Tak, ale tylko wówczas, jeśli wybierzemy odpowiednią metodę depilacji laserowej, czyli zabieg z użyciem urządzenia Laser Palomar Vectus.

Dlaczego depilacja laserowa jest tak chętnie stosowana?

Zanim dokładnie opiszemy technologię depilacji laserowej Vectus, najpierw napiszemy, dlaczego depilacja laserowa jest w ogóle tak chętnie stosowana przez klientki i klientów. Zabieg ten jest po prostu zdecydowanie przyjemniejszy niż wykonywanie depilacji poprzez użycie innych metod i to zarówno tych domowych, jak i tych, które są stosowane w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Depilacja laserowa Vectus umożliwia szybkie i w pełni skuteczne usunięcie niechcianego owłosienia z różnych części ciała. Dzięki zdecydowaniu się na taki zabieg, nie będziesz już musiała więcej samodzielnie stosować w domu depilatora, czy plastrów. Wystarczy tylko powtórzony kilka razy zabieg depilacji Vectus, żeby móc całkowicie zapomnieć o tym przykrym obowiązku.

Dlaczego depilacja laserowa Vectus stała się takim przebojem?

O to, czym depilacja laserowa Vectus różni się od innych stosowanych wcześniej metod depilacji, zapytaliśmy naszego rozmówcę, specjalistę z IP CLINIQ Instytut Piękna w Rzeszowie, największej kliniki medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej na Podkarpaciu, oto co nam powiedział:

Najważniejszą zaletą depilacji laserowej Vectus jest jej skuteczność. Żadna inna metoda nie umożliwia bowiem tak skutecznego pozbycia się nadmiernego owłosienia. Co więcej, zabieg ten jest bardzo szybki, mało inwazyjny, bezpieczny, a dzięki zastosowaniu technologii Advanced Contact Cooling, która polega na chłodzeniu skóry w trakcie wykonywania zabiegu, praktycznie bezbolesny. Wszystkie zalety tej metody depilacji są możliwe do osiągnięcia dzięki urządzeniu Laser Palomar Vectus, które posiada bardzo dużo niestosowanych w innych tego typu sprzętach funkcji.

Przebieg depilacji laserowej Vectus

Zabieg depilacji laserowej z użyciem urządzenia Laser Palomar Vectus przebiega bardzo szybko, jednak składa się z kilku etapów. Na początku przeprowadzający go specjalista wykonuje niezbędne pomiaru z użyciem będącego częścią urządzenia czytnika Skintel. Jego zastosowanie umożliwi precyzyjne określenie ilości melaniny w skórze pacjenta, grubości i gęstości włosów oraz ich dokładnej barwy, co pozwala na późniejsze precyzyjne dobranie mocy wiązki lasera, w celu umożliwienia, jak najbardziej skutecznego usunięcia niechcianego owłosienia.

Sama depilacja laserowa Vectus polega na emisji absorbowanej przez barwniki włosa wiązki światła. Naprowadzany w taki sposób laser powoduje całkowite zniszczenie napotkanych włosków. Obsługa urządzenia do depilacji polega na ręcznym przykładaniu do depilowanego fragmentu ciała głowicy urządzenia.

Pierwsza depilacja laserowa umożliwia skuteczne usunięcie nawet 1/3 wszystkich mieszków włosowych. Żeby osiągnięte efekty były jednak jeszcze bardziej zadowalające, depilację należy powtarzać w serii liczącej najczęściej od 4 do 6 zabiegów.

śr. ocena 5 / głosów 5