Na czym polega mikronakłuwanie przy pomocy urządzenia Dermapen?


Dermapen to innowacyjne urządzenie do wykonywania mezoterapii mikroigłowej. Swoją nazwę zawdzięcza poręcznej formie, którą do złudzenia przypomina długopis. Niezwykle skuteczny, a jednocześnie łatwy w użyciu przyrząd, to dla posługującego się nim specjalisty gwarancja najwyższej kontroli nad przebiegiem zabiegu, a dla pacjenta pewność osiągnięcia pożądanych rezultatów.

Zabiegi z wykorzystaniem Dermapena mają na celu przywrócenie młodego, zdrowego wyglądu i samopoczucia skóry, poprzez uruchomienie jej naturalnych procesów regeneracyjnych – wyjaśnia nasza rozmówczyni z Centrum WellDerm. Na czym dokładnie to polega?

Głęboka przebudowa skóry

Zasada działania zabiegów z mikronakłuwaniem jest prosta: za pomocą cieniutkich igiełek urządzenia specjalista wykonuje szereg nakłuć, tworząc mikrouszkodzenia w głębszej warstwie skóry. Choć uszkodzenia te są stosunkowo niewielkie, stanowią wystarczający bodziec dla komórek do rozpoczęcia wzmożonych procesów regeneracyjnych.

Zmobilizowana skóra w miejscu uszkodzeń tworzy nową, młodą tkankę. Właśnie w ten sposób zabieg urządzeniem Dermapen pozwala uwolnić się od rozmaitych przebarwień, blizn, a nawet zmarszczek.

Wsparcie na odpowiednim poziomie

Naturalne możliwości regeneracyjne komórek warto wesprzeć odpowiednimi preparatami. Kremy, sera, olejki i emulsje prawdopodobnie stanowią stały element w twojej codziennej pielęgnacji skóry – i bardzo słusznie! Ich wadą jest natomiast ograniczona możliwość przenikania w głąb skóry przez grubą warstwę naskórka.

Aby skutecznie dostarczyć komórkom skóry wsparcia w postaci składników aktywnych i w pełni wykorzystać ich potencjał, również warto skorzystać z pomocy urządzenia Dermapen. Mikroskopijne kanaliki, które tworzą nakłucia podczas zabiegu, stanowią świetną okazję do przetransportowania w głąb skóry tego, czego najbardziej potrzebuje.

Jak wygląda zabieg z urządzeniem Derpamen

Pierwszym etapem jest oczywiście oczyszczenie skóry w miejscu, gdzie będzie wykonywany zabieg (Dermapen używany jest nie tylko na twarz). Zabieg wykonuje się w miejscowym znieczuleniu kremem, dzięki czemu jest on całkowicie bezbolesny. Następnie specjalista nanosi na skórę właściwy preparat.

Dopiero teraz może sięgnąć po Dermapen, przy pomocy którego nakłuwa skórę i wtłacza w nią składniki aktywne preparatu. Czas trwania zabiegu różni się w zależności od wybranej indywidualnie do skóry pacjenta częstotliwości nakłuć, jednak zazwyczaj zamyka się w ok. 40 minutach.

śr. ocena 5 / głosów 1