Na czym polega mikrodermabrazja?


Mikrodermabrazja diamentowa to jeden z coraz popularniejszych zabiegów z kategorii kosmetyki twarzy, która szczególnym zainteresowaniem cieszy się w okresie jesienno-zimowym. To mechaniczne ścieranie naskórka za pomocą sprzętu, który nazywamy po prostu urządzeniem do mikrodermabrazji diamentowej. Jest ono wyposażone w głowicę, w której znajdują się mikrokryształki diamentu – stąd nazwa zabiegu. Profesjonalne urządzenie daje nam możliwość kontrolowania intensywności złuszczania skóry, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezpieczny, a dodatkowo przyjemny w odczuciach. Kiedy warto skorzystać z mikrodermabrazji i jakie przyniesie nam ona efekty?

Na czym polega mikrodermabrazja?

Kiedy warto skorzystać z mikrodermabrazji?

Omawiana przez nas kuracja dedykowana jest przede wszystkim osobom, które mają problemy z niewielkimi bliznami (na przykład po trądziku), rozszerzonymi porami, czy zaburzeniami rogowacenia naskórka. To doskonała alternatywa dla peelingów chemicznych, któremu nie każdy może się poddać z różnych względów.

Efekty mikrodermabrazji mogą być widoczne już po pierwszej wizycie w gabinecie kosmetycznym, jednak najlepsze rezultaty zobaczymy po wykonaniu pełnej serii. O tym, ile zabiegów będzie miała seria, decyduje stan skóry klientki lub klienta – mówi nam przedstawicielka gabinetu kosmetycznego Epsilon ze Szczecina.

Zabiegi wykonuje się zwykle co 2-4 tygodnie. Są one mało inwazyjne, więc nie musimy martwić się o żadne powikłania. Należy jednak pamiętać, aby przez 24 godziny po wykonaniu mikrodermabrazji diamentowej nie nakładać makijażu, nie korzystać z sauny, basenu, czy siłowni, aby niepotrzebnie nie podrażnić skóry. Skórę mogłoby także podrażnić mocne słońce i wysoka temperatura, dlatego niezalecane jest wykonywanie zabiegu w okresie letnim.

Jakie efekty przynosi mikrodermabrazja diamentowa?

Mikrodermabrazja diamentowa pobudza produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu nasza skóra staje się wygładzona i bardziej elastyczna. Bardzo delikatne złuszczanie sprawia, że komórki skóry zaczynają się odnawiać, skóra wyraźnie się regeneruje. Seria zabiegów mikrodermabrazji może spłycić drobne zmarszczki, spłycić i wygładzić blizny oraz rozstępy. Przyspieszamy krążenie krwi i limfy, co również korzystnie wpływa na skórę, poprawiamy jej koloryt i strukturę, rozjaśniamy przebarwienia i plamy. Wyraźnie zwężamy rozszerzone pory i znacznie zmniejszamy ilość zaskórników, z którymi problem ma bardzo wiele osób. Trwający od 30 do 60 minut zabieg mikrodermabrazji diamentowej może także pomóc osobom, które borykają się z przykrym łojotokiem. Na koniec warto wspomnieć, że mikrodermabrazja dodatkowo wzmacnia zdolności obronne skóry i zwiększa wchłanianie składników aktywnych, które zawarte są w kosmetykach. Naprawdę warto spróbować!

śr. ocena 5 / głosów 1