Na czym polega microblading?


Makijaż permanentny brwi to doskonałe rozwiązanie dla każdej kobiety, która nie jest zadowolona z kształtu łuku lub uważa, że brwi są zbyt rzadkie i nieestetyczne. Codzienny makijaż brwi zabiera nam cenne minuty o poranku, które można poświęcić na spokojne wypicie kawy, czy zjedzenie śniadania – makijaż musi być precyzyjny, ponieważ każde niedociągnięcie jest widoczne, a brwi powinny być idealnie symetryczne. Istnieje kilka metod wykonywania trwałego makijażu brwi – w naszym artykule przyjrzymy się tej najbardziej pożądanej i najchętniej obecnie wybieranej, czyli metodzie microblading.

Na czym polega metoda microblading?

Metoda microblading, jak wskazuje sama nazwa, polega na wprowadzeniu pigmentu za pomocą mikroostrza do warstwy kolczystej naskórka. Warstwa kolczysta naskórka jest położona między warstwą ziarnistą i podstawną, a jej komórki produkują mieszaninę lipidów, która chroni naszą skórę przed nadmiernym parowaniem, czyli poceniem się. Mówiąc w uproszczeniu, włoski naszych brwi są domalowywane w trwały sposób. Przed przystąpieniem do wykonania trwałego makijażu brwi metodą microblading nie należy farbować ani regulować brwi przez trzy tygodnie. W związku z tym, że do jego wykonania używane jest ostrze, a pigment ma określone właściwości i skład, w salonie kosmetycznym możemy zostać zapytani o ewentualne dolegliwości, czy zażywane leki.

Przed samym zabiegiem microblading należy ustalić z kosmetyczką barwnik, zależy nam na jak najbardziej naturalnym efekcie, a więc pigment musi mieć taki sam kolor, jak włoski naszych brwi. Następnie na brwi nakładana jest maść znieczulająca, która zaczyna działać po kilku, kilkunastu minutach. To czas dla kosmetyczki, by za pomocą specjalnych szablonów i kredki narysować kontury brwi, które zostaną później wypełnione – mówi nam przedstawicielka Salonu Piękności BEDNARA w Lublinie.

Klientka ma możliwość skorygowania naszkicowanego konturu i dopiero po końcowej akceptacji, kosmetyczna rozpoczyna microblading. Zabieg trwa około godziny, jeśli zachodzi konieczność, skóra może zostać ponownie znieczulona. Efekt końcowy mamy przed sobą po około tygodniu, kiedy nasza skóra odpocznie, a barwnik odrobinę zblednie.

W jaki sposób dbać o trwały makijaż?

Makijaż permanentny wykonany metodą microblading wymaga określonej pielęgnacji. Tuż po wykonaniu zabiegu brwi nie należy dotykać i moczyć. Po kilku godzinach należy posmarować brwi specjalną maścią regenerującą, która dzięki swoim właściwościom dodatkowo przyspiesza gojenie. Odpowiednie są maści z alantoiną, na przykład maści do smarowania świeżego tatuażu, które są szeroko dostępne w aptekach. Aplikację należy powtarzać co kilka godzin, kierując się oczywiście wskazówkami z etykiety maści. Maść najlepiej jest nakładać czystym, suchym wacikiem kosmetycznym. Przez kilka pierwszych dni od wykonania trwałego makijażu brwi metodą microblading należy unikać używania mydła do mycia twarzy. Zaleca się, aby nie wykonywać standardowego makijażu przez przynajmniej trzy doby od zabiegu. Na brwiach pojawią się niewielkie strupki, których oczywiście nie należy zdrapywać, by nie narazić skóry na powstanie blizn. Ostatnie standardowe zalecenie to niekorzystanie z sauny, basenu, czy solarium przez minimum dwa tygodnie od wizyty w salonie kosmetycznym. Po dwóch tygodniach możemy powrócić do wszystkich aktywności.

śr. ocena 3 / głosów 2