Czym jest lipotransfer?


Wygląd ma ogromny wpływ na nasz nastrój i jakość naszego życia. Chociaż niechętnie się do tego przyznajemy, lubimy się podobać i dobrze się prezentować. Niestety, nie każdy ma tyle motywacji, aby na co dzień żyć zdrowo i uprawiać sport. Efektem tego jest odkładanie tkanki tłuszczowej w miejscach, w których wolelibyśmy jej nie mieć. Zabiegi medycyny estetycznej pomagają uporać się z takimi defektami, wykorzystując komórki tłuszczowe jako swego rodzaju “eliksir młodości”. Zabiegiem, który na to pozwala, jest lipotransfer.

lipotransfer

Lipotransfer – najważniejsze informacje

Czym charakteryzuje się lipotransfer i w jakim celu się go wykonuje? Lipotransfer jest przeszczepieniem tkanki tłuszczowej z obszaru, w którym jest jej zbyt dużo do miejsca, gdzie są jej braki. Tłuszcz jest zwykle pobierany z brzucha, ud, bioder czy pośladków. Następnie zostaje aplikowany w obszar, który pacjent chce skorygować, np. dodać mu objętości czy wypełnić brzydko wyglądające ubytki po operacjach albo wypadkach. Z tej racji, że komórki macierzyste pochodzą z naszego organizmu, taki zabieg jest zupełnie bezpieczny. Nie musimy obawiać się alergii ani odrzucenia, do czego często dochodzi, jeśli wykorzystuje się nienaturalne substancje i preparaty.

Metoda Adivive

Nowoczesne kliniki wykonują lipo transfer, wykorzystując nowoczesną metodę Adivive. To innowacyjny sposób przeszczepiania tłuszczu, polegający na pobraniu tkanki, a następnie jej separacji z wykorzystaniem technologii filtrów F.P.U., czyli fat processing unit. Efektem zastosowania opatentowanych procedur, jest pozyskanie materiału nie zawierającego starych ani uszkodzonych komórek. Jest pełen najmłodszych, najbardziej żywotnych komórek tłuszczowych. Ma to ogromne znaczenie dla procesów odnowy komórek macierzystych, ponieważ może zagwarantować uzyskanie najlepszych efektów zabiegu.

Skóra jest natychmiastowo odmłodzona, oznaki starzenia wyeliminowane, a wady wrodzone albo ubytki pourazowe – starannie skorygowane – wymienia nasz ekspert z Kliniki Ziemielewski we Wrocławiu.

Kto powinien zdecydować się na lipotransfer?

Lipotransfer to zabieg, którego wykonanie warto przemyśleć, jeżeli:

  • Mamy zastrzeżenia co do swojej twarzy, takie jak: zmarszczki, bruzdy, zapadnięte policzki, opadająca skóra, asymetria, niedobór tkanki tłuszczowej, blizny po trądziku albo przebytym urazie, nieodpowiadający nam kształt albo rozmiar ust,
  • Nie podoba nam się swoje ciało, ponieważ z biegiem czasu pojawiły się na nim nierówności. Powodem, dla którego warto przemyśleć zabieg, jest także asymetria, blizny, ubytki skórne po urazach albo konieczność odbudowy naturalnej tkanki, kiedy usuniemy implanty.

Jeśli jeden bądź więcej aspektów dotyczy naszej twarzy albo sylwetki, możemy zgłosić się do kliniki medycyny estetycznej na konsultacje.

Jakich efektów spodziewać się o zabiegu?

Co najważniejsze, efekt po przeprowadzeniu zabiegu jest natychmiastowy. Jeśli poddaliśmy się przeszczepowi tłuszczu w celu odmłodzenia, jego wyniki będziemy mogli obserwować stopniowo, ciesząc się ostatecznym rezultatem po około 3 miesiącach. Nowy wygląd ciała i twarzy będzie się otrzymywać przez kilka kolejnych lat. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta i tego, jak wiele tkanki zostało wstrzyknięte. Zabieg można powtarzać, jeżeli efekt nie sprostał naszym oczekiwaniom, ale należy odczekać 2 miesiące.

Po lipotransferze (nie w każdym przypadku) zalecane jest noszenie specjalnego, uciskowego opatrunku. Można także zaopatrzyć się  w tzw. bieliznę pozabiegową. Jeśli okaże się, że jesteśmy zobowiązani do tego przez lekarza, należy pamiętać o zakładaniu takich elementów garderoby przez około kolejnych 15 dni.

śr. ocena 5 / głosów 5