Co to jest wampirzy lifting?


Współczesna medycyna estetyczna zna coraz więcej metod skutecznego zwalczania objawów starzenia się skóry. Do redukcji zmarszczek wykorzystuje się najrozmaitsze zabiegi o różnym stopniu inwazyjności, od chirurgicznych liftingów, przez terapie z użyciem kwasu hialuronowego lub botoxu, po mezoterapię. Wampirzy lifting jest jedną z odmian ostatniej z wymienionych metod, czyli właśnie mezoterapii.

Wampirzy lifting jest małoinwazyjnym zabiegiem, przeznaczonym dla tych pacjentów, którzy szukają najbardziej naturalnych metod regeneracji skóry – wyjaśnia nasza rozmówczyni z gabinetu medycyny estetycznej Katarzyny Nielepkowicz we Wrocławiu.

Podczas zabiegu wykorzystuje się preparaty bazujące na osoczu bogatopłytkowym, pozyskiwanym z własnej krwi pacjenta i stąd właśnie jego ciekawa nazwa.

Preparat do wampirzego liftingu

Do przygotowania preparatu konieczne jest pobranie niewielkiej ilości krwi pacjenta. Następnie probówkę umieszcza się w specjalnej wirówce, w której zachodzi proces oddzielenia osocza bogatopłytkowego od pozostałych składników krwi.

Odseparowane osocze łączone jest z substancją aktywującą płytki krwi do produkcji białek, które pobudzają wzrost komórek. Uzyskany w ten sposób preparat wstrzykuje się do skóry pacjenta.

Na czym polega zabieg wampirzego liftingu?

Osocze bogatopłytkowe może być podawane za pomocą strzykawek, jednak zdecydowanie częściej wykorzystuje się tu standardowe narzędzia do mezoterapii. W ten sposób dużo łatwiej jest równomiernie rozprowadzić preparat w przypadku zabiegów wykonywanych na twarzy.

W czasie wampirzego liftingu w skórze pacjenta zachodzi kilka ważnych procesów. Po pierwsze, komórki macierzyste pobudzane są do namnażania, co sprzyja odbudowie osłabionych tkanek. Po drugie, w skórze powstają nowe naczynia krwionośne, co sprzyja jej odżywieniu w długoterminowej perspektywie. Jednocześnie zachodzi stymulacja fibroblastów, które są odpowiedzialne za wytwarzanie kolagenu – niezbędnego do odnowy komórek skóry.

Efekty wampirzego liftingu

Efektem wampirzego liftingu jest widoczne wygładzenie i napięcie skóry, ale przede wszystkim pobudzenie naturalnych procesów regeneracji. Po upływie około 2 tygodni od wykonania zabiegu skóra jest wyraźnie odżywiona, cera staje się promienna, wyrównaniu ulega jej koloryt.

Zabieg doskonale radzi sobie nie tylko z wygładzaniem zmarszczek. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym sprzyja także usuwaniu blizn potrądzikowych, cieni pod oczami i innych przebarwień, będących pozostałością po dawnych urazach skóry.

Dla wzmocnienia i podtrzymania efektów wampirzego liftingu warto stosować odpowiednie kremy pielęgnacyjne. Najlepszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po preparaty, które również bazują na komórkach macierzystych pacjenta. Takim preparatem jest AUTOLOGIC, który oprócz osocza zawiera dobroczynny kwas hialuronowy, kolagen, kompleks minerałów i wiele innych składników aktywnych, niezbędnych do rewitalizacji cery dojrzałej.

śr. ocena 5 / głosów 3