Co to jest paramedyczny makijaż permanentny?


Paramedyczny makijaż permanentny jest szczególnym rodzajem makijażu, który wykonuje się w celu zamaskowania i zniwelowania blizn pooperacyjnych i powypadkowych. Jego wykonanie sprawia, że wszelkie znajdujące się na naszym ciele defekty urody są praktycznie niewidoczne. Na czym dokładnie polega ten zabieg oraz w jakich sytuacjach się go wykonuje, dowiesz się z naszego artykułu.

paramedyczny-makijaz-permanentny

Kiedy stosuje się paramedyczny makijaż permanentny?

Jak tłumaczy Marzena Kotowska, właścicielka Perfect Glamour we Wrocławiu, w którym znajdują się Centrum Szkoleniowe oraz Salon Kosmetyczny klasy premium: Paramedycznym makijaż permanentny stosuje się wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność zniwelowania lub całkowitego zamaskowania blizn oraz innych uszczerbków urody. Dla większości naszych klientów, zabieg jest jedyną możliwością powrotu do swojego naturalnego wyglądu. Najczęściej korzystają z niego pacjenci, którzy posiadają blizny pooperacyjne, ulegli wypadkom lub oparzeniom, chcą zatuszować plamy związane z bielactwem. Z zabiegu korzystają również kobiety, które chcą odtworzyć otoczkę brodawki piersi po zabiegu mastektomii. Ale nie tylko. Za pomocą paramedycznego makijażu permanentnego możliwe jest także zniwelowanie zmarszczek twarzy, szyi i dekoltu, odtworzenie brwi czy efektów łysienia plackowatego na głowie. Zabieg ten jest także bardzo często stosowany w celu zakrycia blizn po operacjach plastycznych.

Zabieg pustej igły

Efekt paramedycznego makijażu permanentnego otrzymuje się poprzez stworzenie za pomocą perfekcyjnie dobranego barwnika oraz umiejętności osoby przeprowadzającej zabieg, trójwymiarowego obrazu. W miejscu blizn pooperacyjnych tworzą się zrosty, które można rozluźnić za pomocą zabiegu tzw. pustej igły. Po jego wykonaniu otrzymuje się miejsce dla melaniny, której dopływ do tkanki powoduje, że blizna przestaje być biała i następuje powrót do niej naturalnego koloru skóry.

Zabieg „pustej igły” polega na szybkim nakłuwaniu igłą (od 100 do 150 uderzeń na sekundę) tkanki skóry. Wymaga on ogromnej precyzji, ponieważ w przypadku wyjścia poza obszar zmarszczki lub blizny, doprowadzimy do powstania zupełnie nowej blizny. Osoba, która go wykonuje powinna mieć ukończone odpowiednie szkolenie, pewną rękę oraz duże zdolności manualne. Zabieg ten sam w sobie, oprócz tego, że umożliwia pozbycie się niechcianych blizn, jest świetną i naturalną metodą na zniwelowanie zmarszczek. Jest doskonałą alternatywą dla wstrzykiwania botoksu lub wypełniania kwasem hialuronowym, ponieważ pozwala w naturalny sposób stymulować skórę do produkcji nowego kolagenu.

Jeżeli wszystko przebiegnie po myśli osoby przeprowadzającej zabieg, nie ma potrzeby zastosowanie dodatkowych barwników, jeśli jednak po wykonaniu 2-3 zabiegów, blizna nadal nie znika, konieczne jest sięgnięcie po barwnik do mikropigmentacji.

śr. ocena 4.8 / głosów 6