Zalety makijażu permanentnego


Makijaż permanentny to zabieg przeznaczony przede wszystkim dla pań. Jego główną zaletą jest niezmywalność. To przekłada się codzienny komfort i brak konieczności poświęcania cennego czasu na makijaż. Doskonale sprawdza się także u osób, które prowadzą aktywny tryb życia — dużo podróżują, czy pływają. Odkryj, jakie są największe zalety makijażu permanentnego i dowiedz się, czy każda kobieta może pozwolić sobie na jego wykonanie.

Czym dokładnie jest makijaż permanentny?

Zabieg makijażu permanentnego określa się również zabiegiem linergistycznym. Cały proces polega na aplikacji pigmentu z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. W ten sposób barwnik umieszcza się w skórze pacjenta. Makijaż permanentny przeprowadza się głównie u kobiet. Ma on także znaczenie u wszystkich tych osób, które borykają się z pewnymi trudnościami np. utratą brwi będącą efektem ubocznym leczenia onkologicznego i przyjmowanej chemii. Zaleca się go także u tych osób, które nie mogą korzystać z tradycyjnych kosmetyków z powodu alergii.

– Makijaż permanentny utrzymuje się przez długi czas. Wykonany w profesjonalnym gabinecie – przy zastosowaniu najlepszych pigmentów – może utrzymywać się nawet ponad dwa lata. Warto jednak pamiętać, że efekt ten nie jest stały, a w celu zachowania idealnej struktury makijażu konieczne jest wykonywanie zabiegów mających na celu dopigmentowanie już wykonanych elementów – podkreśla ekspert z Carolina Beauty Clinic.

Gwarancja idealnego wyglądu

Zabieg w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym gwarantuje uzyskanie idealnych efektów. Poprawnie wykonana kreska sprawi, że oko będzie bardziej otwarte, a to tylko jedna z zalet takiego makijażu. Przy jego pomocy można optycznie powiększyć oko lub nadać mu drapieżnego wyglądu.

Wśród zabiegów z obszaru makijażu permanentnego znajduje się również korekta usta. Bardzo często makijaż ust jest alternatywnym rozwiązaniem dla zabiegu medycyny estetycznej.

Większość kobiet wie także doskonale, jak problematyczne jest wykonanie makijażu brwi — szczególnie w przypadku blondynek. Dzięki makijażowi permanentnemu problem ten przestanie mieć znaczenie. Prawidłowo dopasowany kształt łuków pomoże Ci zmienić Twój wizerunek.

Przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego

Wykonując zabieg makijażu permanentnego w profesjonalnym studio, we wstępnym wywiadzie zostaniesz poinformowany o wszystkich przeciwwskazaniach dotyczących tej usługi. Najczęstszymi przypadkami, kiedy nie można poddać się zabiegowi są:

  • ciąża oraz okres karmienia piersią,
  • choroba łuszczycy,
  • cukrzyca,
  • choroby nowotworowe.

Decydując się na zabieg, warto wybrać gabinet, w którym pracownicy nie tylko mają kwalifikacje do wykonywania tego typu zabiegów, ale również dysponują najnowocześniejszym sprzętem gwarantującym bezpieczeństwo pacjenta. Warto także zapoznać się z opiniami innych osób korzystających z usług tego miejsca. Jeżeli natomiast na wizycie nikt nie przeprowadził z Tobą wywiadu, na podstawie którego można określić, czy kwalifikujesz się do wykonania zabiegu — zmień placówkę, jak najszybciej.

śr. ocena 0 / głosów 0